Sidney a Geordie sa musia vyrovnať s dôsledkami toho, že sa nechtiac stali dokonalou dvojicou v boji proti zločinu, pričom pre Sidneyho, farára v malej dedine, je to obzvlášť stále ťažšie. Dôležitá udalosť na konci prvej série navždy zmenila Sidneyho život. Medzitým sa pod Geordieho bezstarostným zovňajškom objavujú nové pocity zraniteľnosti, čo zaťažuje jeho vzťah s Cathy aj priateľstvo so Sidneym. Sidney je stále slobodný a Geordie si dáva za úlohu nájsť mu ženu, ale pohľadný vikár má očividne oči stále pre Amandu, ktorú sme naposledy videli, keď sa chystala vydať za Sidneyho soka Guya. Margaret, rázna sekretárka na policajnej stanici, sa na Sidneyho zameria, ale podarí sa jej odviesť jeho myšlienky od Amandy? (TV Markíza)

sud

Nejsmutnější, nejosudovější a asi i nejlepší série. Tentokrát se řeší problém viny a trestu a problematika trestu smrti. Mezi postavami to vře dokonce tak, že se Sidney s Geordiem postaví proti sobě. James Norton má charisma jako řemen (kdyby byl příštím Bondem, nezlobil bych se), to samé by se dalo říct i o Robsonu Greenovi a Morven Christie je prostě krásná. 95%. ()