Proměny zámeckého nádvoří

Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2014, 13 min

Réžia:

Martin Kubala

Renesanční zámek v Litomyšli jako sídlo největšího českého hudebního festivalu. Smetanova Litomyšl je druhým nejstarším mezinárodním hudebním festivalem u nás a zároveň festivalem největším. V červnu a červenci nabídne návštěvníkům řadu operních i tanečních představení, stejně jako koncertů. Řadu z nich, díky letnímu počasí, i pod širým nebem. Město Litomyšl jako hostitel může nabídnout festivalu velké množství ideálních koncertních prostor. Jeho hlavním sídlem je ovšem renesanční státní zámek se svým nádvořím, které se každoročně mění v divadelní scénu či koncertní síň. A pamatuje i na vrtkavé počasí počínajícího léta možností zastřešení. O proměnách tohoto unikátního prostoru vám budeme vyprávět. (Česká televize)

Diskusia

Marze

Marze (hodnotenie, recenzie)

V Litomyšli jsem byl jako Pražák de fakto pětkrát. Výlet na kole po okolí, na několikadenním celostátním katolickém setkání mládeže v 2007, později na skautském  plese v sousední vesnici v obřím kulturáku a v Liotomyšlském slavném rockovém klubu Kotelna a do rána na diskotéce, na neobyvklé hře výletě z nedaleké záchranné stanice pro zvířata Pasíčka , kde byl tábor Brontosaura a před třema měsíci  na kurzu týden přímo na krásném zámku, který je v dokumentu. Odkazy na tento festival Smetanova Litomyšl byl všude , ale tuhle hudbu důchodců neposlouchám. Ale rád jsem se o festivalu dozvěděl podrobnosti, protože na hudební  festivaly jezdím rád.Spíš bych ale uvítal dokument o té Kotelně (a slavné éře rock klubů v divokých 90.letech).