Dráma Kolónia režíséra Floriana Gallenbergera je inšpirovaná skutočnými udalosťami odohrávajúcimi sa v kolónii Dignidad v Chille v období Pinochetovho režimu. Dignidad založil a viedol bývalý nacistický lekár Paul Schäfer. V 70-tych rokoch, keď z uzavretej kolónie utieklo niekoľko jej členov, sa uchádzalo, že v sekte dochádzalo k mučniu Pinochetových odporcov a k sexuálnemu zneužívaniu detí. (CinemArt SK)

Cuffini

Celou dobu jsem měla srdce až v krku, jako dlouho ne. Naprosto neuvěřitelný, jak něco tak zvráceného mohl člověk vytvořit a dělat si s dalšími lidmi o chtěl a jak dlouho po odhalení se nic nedělo a zkorumpovaná vláda dosud nenese odpovědnost. Jak je to možný?! Nechápu! Hnus. Hlavní kápo naprosto největší zrůda všech netvorů. No.. silný film, dlouho po něm mi bylo ještě zle. ()

pitycz

Místy tak zdlouhavé a předvídatelné až jsem měl chuť některé scény přeskočit. Námět špatný nebyl, obsazeni také kvalitni, zpracováním se však film řadí do průměru. 50% ()

Peggyyy02

Skvělý film na večer, kdy jste doma sami a nemáte nic na práci. Nějak se nad ním nemusí přemýšlet a velmi dobře se na něj kouká. ()

walsidal

Film, odehrávající se v Chile, začíná v září 1973 nástupem Augusta Pinocheta k moci a jeho převážná část je situována do Kolonie Dignidad. To, že je film zasazen do reálných událostí a historického kontextu, z něho dělá mnohem působivější příběh, než kdyby se jednalo o smyšlený akční film. Prostě nejde nenechat se strhnout dějem, když šlo opravdu o život. Tedy ne že by se nedalo filmu absolutně nic vytknout. Třeba při scéně, kdy uprchlíci vylezou za plotem a Lena a Ursel se objímají, asi každého diváka napadne, že je to předčasné; programová naplánovanost scény se vzápětí potvrdí zastřelením Ursel. Taky chci věřit, že závěrečná scéna na letišti byla inspirovala skutečnou událostí, a nikoliv filmem „Argo“. To ale nic nemění na veskrze pozitivním hodnocení filmu, k jehož úspěchu přispěli zásadním způsobem oba hlavní představitelé: Daniel Brühl je osvědčená herecká značka, a proto uspěl i v téhle pro něho trochu nezvyklé roli, kterou skvěle okořenil postavou Hanse. Emma Watson, jako největší talent z bradavických teenagerů, se už dávno dokázala vymanit z Hermioniny škatulky, což dokazuje každým novým filmem a „Kolonií“ dvojnásob. ()

BeholdTheFun

Hele já fakt nevím....když se někdo snaží natočit film jako památku obětem jakékoliv historické události, má to tendenci sklouzávat k typickým Hollywoodským brakům. Tenhle film není výjimka. K tomu navíc extrémní démonizace pinochetova režimu tu lítá všemi směry a allendeho socialismus zase podsouván jako ten lepší. A Hermiona je zábavná na sledování asi jako klíště na šourku. ()

stuj

Stojí za to vidět, aby si člověk uvědomil, kde všude a jak můžou někteří lidé žít. Pěkná ukázka z historie. Něco sice působí až moc filmově a uměle, ale co se dá dělat. Výsledný dojem byl dobrý. ()

supg

Říkal jsem si, že je neuvěřitelně, jak v době nedávno minule mohlo něco takového existovat a že určitě i dnes je takových skrytých táborů po zemi spousta. A pak jsem si uvědomil, že jak je toto podobné s dnešní dobou, kdy dnes je doslova celá planeta ovládaná také strachem, že dnes funguje fanatismus v podobě koronafasismu a lidé jsou dnes stejně, jak tenkrát v Chile ovládání naprosto bez zbraní, ale poslusni protože se bojí ()

MatoPalkes

Niki Lauda a Hermiona Grangerová vo veľmi napínavej záležitosti. Škoda že väčšinu času mi to prišlo také nejaké blbé, asi ako postava Daniela v polovici filmu. Nyqvist luxusne odporný. ()

VOD tipy na konec srpna

19.03.2016

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu

26.06.2015

„Hermiona" pokračuje v zajímavých kariérních rozhodnutích. V minulých letech zkusila Charlieho malá tajemství nebo Aronofskyho Noema, v nejbližší době ji pak uvidíme s psychologickém thrilleru… (viac)