Píše se rok 1942 a v okupované Varšavě dojde k brutální vraždě polské prostitutky, která byla německou agentkou. Svědek, muž z domu, kde k vraždě došlo, slyšel odcházet muže a zahlédl německou generálskou uniformu. Major Grau z německé rozvědky chce vraha vypátrat. Ve Varšavě v té době působí tři generálové. Generál Kahleberge, který nemá čas na soukromý život, ale občas se chová tajuplně a někam zmizí. Dalším je generál von Seidlitz-Gabler, který si užívá života s dámičkami, je velmi opatrný a vždy se přikloní k té straně, která má navrch. Posledním podezřelým je generál Tanz, německý hrdina od Leningradu, který byl poslán do Varšavy, aby se vypořádal s polským odbojem. Tanz působí především jako dokonalý voják plnící rozkazy, ale říká se o něm, že je šílenec a libuje si v zabíjení. Ani jeden z nich nemá na večer vraždy alibi a všichni se snaží Grauovi vyhýbat. Když se Grau přiblíží k rozuzlení případu, je z popudu generála Kahlebergea povýšen a přeložen do Paříže. (TV Prima)

pupidup

No..Tanz je vcelku predvidatelny psychopat se vsemi jeho znaky, snaz az krecovite vykreskenymi, ale da se na to koukat. Film je celkove koukatelny. Dlouha stopaz je trochu na skodu, ale vydrzela jsem. ()

sad12

Herecké výkony u hlavních postav = 11 z 15 || Herecké výkony u vedlejších postav = 2 z 5 || Kamera = 8 z 10 || Zvuk = 8 z 10 || Téma = 4 z 5 || Výkon režiséra = 8 z 10 || Scénář = 15 z 25 || Můj komentář: Zajímavý kriminální film z prostředí války. Ač v mnoha věcech film mile překvapil, tak též v mnoha věcech pokulhává. Především tedy ve scénaři. Je v něm spousta postav. Člověk má problém se v nich vůbec vyznat. Dalším háčkem je to, že film ze začátku se snaží diváka zamotat při typování toho, kdo z generálů je vrah. Tento pocit zmatení však vydrží jenom chvíli, pak je mu to už jasné. Film si ode mě odnáší 61 % = ★ ★ ★ ()