Živanův punkový festival

(festivalový názov)
  • Srbsko Živan pravi pank festival (viac)
všetky plagáty
Srbsko, 2014, 63 min

Živan je snílek, básník a také milovník punk rocku. Již šestým rokem pořádá ve vesnici Tomaševac na severu Srbska, odkud pochází, punkrockový festival. Jeho snem je změnit kulturní stereotypy a myšlení lidí ve svém okolí. Předchozí ročníky festivalu však nebyly z hlediska počtu návštěvníků nikterak úspěšné. Prvotina srbského režiséra sleduje lopotné úsilí novodobého Dona Quijota v průběhu čtyř dní před festivalem. Podaří se Živanovi přitáhnout pozornost místních lidí k alternativní hudební produkci? (Jeden svět)

Jacques1

Na Živanův pukový fesival je možné se dívat, jako na odlehčený a humorný dokument o marné saze panslavisického punkera Živana uspořádat, co největší fesťák u nich ve vesnici na návsi a to bez peněz, techniky jen s nadšením. Naprosto nerealistické Živanovo uvažování, již šestým rokem zachraňuje celá vesnice, pro kterou je Živan zjevně místním bláznem. Ti kteří jsou empatičtější povahy, je nutné varovat, že možná budou mít tendenci soucítit s Živanem, kterého režisér ani okolí nešetří a zcela otevřeně se mu směje. Na druhou stranu, dokument určitě poslouží Živanově propagaci a my se na přes rok určitě všichni sejdeme v Tomaševac. ()