Molly Hartleyová (Sarah Lindová) už je dospělá, ale temný démon přežívá v jejím těle i v tomto pokračování snímku 'The Haunting of Molly Hartley.' Šest let poté, co ukončila střední školu a zjistila, že byla její duše tajně upsána ďáblu, je Molly podezřelá z vraždy a zavřena do psychiatrické léčebny, kde svými nadpřirozenými schopnostmi vyvolá mezi personálem a pacienty velké pozdvižení. Její jedinou nadějí je bývalý kněz a exorcista (Devon Sawa), který chce dosáhnout vlastní spásy a zachránit Mollyin život dřív, než bude odporná “transformace” dokončena… ale Satan má jiné plány! (HBO Europe)

Morholt

Tenhle exorcismus měl v repertoáru to samé, co všechny ostatní exorcismy. Takže tu pochopitelně byla znetvořená holka kroutící se na posteli i nad postelí, gejzírovité zvracení zeleného slizu, havrani, ženská skákající z okna a kněz, který má nejprve problémy, ale pak se Satanovi postaví čelem. Ale ona když se dobře natočí, tak je koukatelná i snůška klišé a tohle poměrně dobře natočené bylo. Je sice pravda, že vymítání bylo na můj vkus až moc dlouhé a připadalo mi, že si s ním občas režie nevěděla rady, ale jinak si výrazněji nestěžuji. Hlavní hrdinka zahrála celkem důvěryhodně, její působení na pacoše i personál blázince bylo blahodárný a kněz, ač typický hezoun, byl celkem sympaťák, což se dá říct i o slečně doktorce. Takže u mě dobrý. 65% ()

Forsberg11

A zase ten exorcimuz. Niekomu by to už mohlo poriadne liesť na nervy, no mňa tento temný hororový subžáner ešte neomrzel. Molly Hartley je už lepší kúsok ako nedávne The Vatican Tapes. Príbeh je dobre gradovaný a scény s posadnutou, k lôžku pripútanou Molly sú nakrútené slušne. Takisto ma potešil v hlavnej roli hrajúci Devon Sawa, chlapec z pôvodného Final Destination, ktorý to všetko odštartoval. Inak však akúkoľvek originalitu od tohto snímku neočakávajte. Jedná sa o klasický vymietačský príbeh, aké sa nakrútili už stovky. Tento má oproti ostatným menej vydareným kolegom však aspoň pár pozitív v podaní dobrej remeselnej práce a temnej atmosféry blázinca. Nič preborné, ale fanúšikov subžánru môže potešiť. 60 %!! ()

ricci.s

V pohode nakrútené a zahrané plus slušné masky. To je asi jediné pozitívum. Zápletka nezaujímavá (všetko som už videl v stovke iných hororov), ľakačky chýbali úplne, o nejakom napätí sa taktiež nedá hovoriť. Tu to ide podľa šablóny - posadne ju to, nastane vymietanie, nejaký malý zvrat v záverečnej tretine, ale aj tak nič z čoho by som skákal blahom. Exorcizmus nie je hororový subžáner, na ktorom by som nejako veľmi frčal, ale bol to asi jeden z tých lepších snímkov na túto tému (v posledných rokoch ma však viac zaujali Emily Rose - najmä príbehom, či podhodnotený Devil Seed, ktorý ma vystrašil o niečo viac). Démonik sa navyše mohol rozparádiť poriadne, drístov mal totiž kopec ale skutkov minimum. ()

S.Quentin QUALE

Ani mizerný, ale ani dobrý. Hlavně opět nic novýho. Po úvodu a mrtvolách ve vaně jsem si říkal, že by to mohlo být hodně dobrý, ale nakonec se ve stejném duchu nepokračovalo, což je škoda.Od S.R.Monroea je to docela zklamání, i když přiznávám, existují horší žánrovky. Matroš jen pro fanoušky vymítačských klasik. 50% ()

Karamanlis

Téma posadnutia démonom a jeho vyháňania ma už síce neberie tak intenzívne, ako tomu bolo najmä vďaka Friedkinovmu Exorcistovi v minulosti, stále ju však považujem za atraktívnu. A The Exorcism of Molly Hartley nie je márnym filmom. Síce neprináša nič, čo by divák už nevidel, na druhej strane však má všetky atribúty, ktoré má takýto okultistický horor mať, tvorcovia sa po celú dobu snažia dupať na plyn a vlastne som tu ani nepostrehol nejaké vyslovene hluché pasáže. ()