Ozzy Osbourne: Speak of the Devil

USA, 1982, 78 min

Réžia:

Phil Olsman

Ozzy Osbourne

Záznam koncertu Ozzyho Osbournea z „tragického“ turné „Diary of a Madman“ v Irvine Meadows (California). Turné s oneskorením a nemilou prestávkou zapríčinenou smrťou už bývalého gitaristu Randyho Rhoadsa v marci 1982, ktorého miesto bolo z nutnosti nahradené Bradom Gillisom, musí pokračovať a uspokojiť tak zástupy valiacich sa fanúšikov.
V roku 2012 vydáva záznam režírovaný Philom Olsmanom štúdio „Eagle Rock Entertainment“ na DVD.

Zoznam skladieb:
1) Over The Mountain
2) Mr Crowley
3) Crazy Train
4) Revelation (Mother Earth)
5) Steal Away (The Night)
6) Suicide Solution
12) Iron Man
13) Children Of The Grave
14) Paranoid. (Kusko.t2)

Honza2211

Mám verzi tohoto stejného profesionálního koncertu Ozzyho a ta byla vydána už v roce 2005 společností MDM - Modern Media. Název i obsah koncertu je stejný jen grafika je trochu jiná. Úplně mě dostala celá ta souvislost se smrtí kytaristy Randyho Rhoadse v březnu roku 1982. V domnění, že se jedná právě o tento koncert s Randym jsem se konečně na tento profi záznam podíval a docela si skladby užíval. Jsem zcela emocionálně dojat a zároveň kompletně vysatý a zaujatý v dobrém slova smyslu. Holt parádní show od které je těžko se odtrhnout, ale pravděpodobně nevydržíte se na ně dívat od začátku do konce. Hlavně Vás dostane úvod a konec. V absolutním zmatení a nepochopení proč tam něco nesedí jsem po hodinách investigace detailů koncertu a záznamu zjistil, že se jedná skutečně o koncert v Irvine Meadows v Californii, ale záznam je z léta a to z června roku 1982 ale nejedná se o Randyho, ale o minimálně o zcela stejně dobrého kytaristu Brada Gillise, který stále ke dnešku pořád žije a je relativně známý. Prostě celé tyto souvislosti jsou naprosto neuvěřitelné, srdcervoucí a nepochopitelné. Doteď nepochopím proč si Ozzy svůj vztek v zákulisí odreagoval právě na Bradovi (ne Billovi jak jsem si myslel) a tento výborný kytarista už na dalším turné z Ozzym nikdy nehrál. Tuhle recenzi jsem prostě napsat musel - lidi pozor na Vampíry :-). Za mě 100%. ()