Aljak

Fajnový malayalamský film :) Kerala v tomto prípade "kolonizuje" karnatakskú metropolu Bangalore. Film ako celok ma bavil, hoci nie rovnomerne od začiatku až do konca. Prvá hodinka bol v podstate len taký prológ, v ktorom sa zoznamujeme s trojicou hlavných postáv. Musím uznať, že táto fáza ma až tak neupútala, hoci zaujímavé životy Divye, Arjuna a Krishnana dávali dobrý základ pre črtajúce sa zápletky po príchode do Bangaloru. A potom sa to celé začalo otvárať a postupne spoznávame prostredníctvom prichádzajúcej reality a odkrývaniu minulosti skutočné charaktery postáv, a samozrejme aj ich aktuálnych túžob. Vynikajúca atmosféra a veľké prekvapenia tvoriace nečakané zlomy deju, ktoré dokázali skvelo udržiavať celkový spád filmu. Aj tak ma najviac fascinovali tie okolnosti okolo Dasa a jeho minulosti (kto by to bol na začiatku čakal?). Ale celkovo to bol pôsobivý filmový zážitok s kvalitným dejom a pozoruhodnými osudmi postáv. Aj keď ten koniec bol taký všelijaký, so závanom klišé. ()

Andrea1717

Bangalore days - čím viac malajalámskych filmov vidím, tým viac im prepadám špeciálne Dulquer je proste skvelý. Tento film je príbeh trojice mladých ľudí ktorý sú súčasne bratrancami a sesternicou, takže ich spojujú rodinné korene a spomienky na detstvo spoločne strávené. V príbehu sa odkrývajú ich minulosti, súčasnosti aj budúcnosti, hľadajú a nachádzajú si životných partnerov, prechádzajú rôznymi životnými etapami v meste Bangalore, kam sa všetci traja po skončení školy odsťahujú Kuttan za prácou, Divya za manželom a Arjun za nimi dvomi. Usídlia sa v Bangalore a žijú svoje životy poznačené vplyvom svojich rodičov. Divya tým, že ju namiesto štúdia na univerzite rodičia prinútili vydať sa aby predišli kňazom predpovedanej hanbe ktorú by bez vydaja spôsobila. Vezme si síce milého muža, ale s minulosťou, ktorú postupne odkrýva a snaží sa mu pomôcť vyrovnať sa s tragédiou v jeho minulosti. Aju žije bez rodičov, ktorý sa rozviedli a nikdy sa o neho v podstate nezaujímali a nestarali a Kuttan sa snaží vyrovnať s tým, že jedného dňa jeho otec jednoducho opustil rodinu a odišiel preč aby sa pri jeho matke "nezadusil", čo ale Kuttan pochopí až v okamihu keď sa jeho matka k nemu prisťahuje do Bangalore. Počas cesty za hľadaním vlastných osudov sú si navzájom oporou v zlých aj dobrých časoch. ()

Ramanam

Vskutku nádherný film! Už dlouho jsem neviděl tak skvěle natočený neobyčejně „obyčejný“ vnitřně silný příběh, na kterém bylo jasně ukázáno, že byl dělán od srdce. Většina nadějných snímků na svém začátku „vystřílí“ svůj tvůrčí střelný prach, a pak již žijí jen ze své podstaty, či jim dech dojde nadobro. V tomto případě se to nejsilnější a nejlepší nachází v druhé části, kde vše dokonale graduje. První je rovněž parádní, ale co přišlo poté, mě totálně semlelo, že jsem seděl jako přikovaný a hltal každou vteřinu. Postavy skvostně napsané i zahrané. Herecké výkony neměly chyb. Výborná podkresová hudba přicházela přesně v ty správné chvíle a dodávala již tak nabité emoční sféře vyšší rozměr. Díky všem nadstandardním věcem, které se zde sešly v nevídané kvalitě a množství, se tento skoro tříhodinový film bez hluchých míst stal jednou velkou oslavou skutečného lidství, lásky a přátelství. Písně samotné nebyly tolik výrazné, ale zapadly do příběhu výtečně a splnily přesně to co měly. Od začátku jsem měl připravené čtyři hvězdy a myslel jsem, že mě již nic nepřekvapí. Poté jsem přemýšlel jestli přeci jen nedám o hvězdu vyšší hodnocení a k závěru už nebylo nutno nad ničím přemýšlet. Pět hvězd jako malovaných. Snímek je moderní a velmi současný, což mi ne vždy vyhovuje. Zde nebylo pro obavy místo a hlásím nalezení pokladu, který si i při své délce nejen udržel svoji kvalitu, ale ještě ji stupňoval. Čekal jsem, že to bude dobré, ale rozhodně jsem nečekal, že až tolik. Velká spokojenost! ()