Rozlúčkový večierok

(festivalový názov)
  • Česko Večírek na rozloučenou (festivalový názov) (viac)

Ezechiel má 75 rokov a žije v domove dôchodcov v Jeruzaleme. Jedného dna sa rozhodne splnit želanie svojho smrtelne chorého priatela Maxa zomriet bezbolestne. Napriek námietkam svojej ženy Levany, s pomocou Maxovej ženy Jany zverbuje pomocníkov – veterinára Daniela a penzionovaného policajného dôstojníka Raffiho Segala, aby mu pomohli v nelahkej misii. V kritickom momente si skupina uvedomí, že nikto nechce „zatiahnut kohútik". Ako penzionovaný inžinier a vynálezca, Ezechiel zostrojí prístroj na seba-eutanáziu, ktorý by mohol pomôct jeho priatelovi... (Festival izraelského filmu KolNoa)

emma53

Za mě velmi silné drama ( zde jedním uživatelem jmenovanou komedii, aby hledal lupou, ale svým způsobem je tam mírně vetkaná), které nám nelže o tom, proč a jak se někteří staří lidé chtějí rozhodnout co dál se svým životem. A ať mi nikdo neříká, že smrt v jakékoliv podobě je normální a patří k životu. Nevěřím. ()

carnacv

Originální snímek, který spíše než hereckými výkony táhne ústřední tematikou exitů z tohoto života, resp. nemožností tento odchod ovlivnit. O tomto se přesvědčí i skupinka důchodců, jejichž kamarád již na světě vážně mnoho krásného neprožije. Přeci jen mu nelze pomoci? Počátěční komediální takt se s drobným vynálezem změní v regulérní psychologické drama, kdy jeden z ústředních hrdinů musí vyřešit hned několik vztahů k odcházení, a to k eutanazii, proměnám vlastní partičky, a vztahu k vlastní ženě, ba i jejímu vztahu k úmrtí. Osobně jsem velkým příznivcem eutanazie, a tak jsem rád náhled na tuto tematiku shlédl. Škoda akorát toho, že konec snímku byl tak očekávatelný, že jsem se do posledních minut těšil, zda mě náhodou nevyvede scénárista z omylu; nevyvedl. ()

Mishqo

75% ... Humorno-trpkým spôsobom podaná výpoveď o tom, že starí ľudia si zaslúžia odísť z tohto sveta s úctou, keď už nedokážu žiť plnohodnotne, miesto toho aby boli sužovaní nonsenzovými zákonmi o eutanázii. A Izrael teda v tomto nie je výnimkou. ()

Filmová přehlídka zdarma na Dnech Jeruzaléma

Filmová přehlídka zdarma na Dnech Jeruzaléma

17.06.2015

DEPO2015 v Plzni a nový kulturní prostor na Stalinu na pražské Letné a další místa v metropoli se od 19.6. stanou dějištěm multižánrového festivalu Dny Jeruzaléma. Vstup na projekce je zdarma,… (viac)