Zbraň

• Česko Hardware (festivalový názov) (viac)

Je 21. století a svět postihla nukleární válka i ty nejhorší ekologické katastrofy. V této nehostinné krajině se snaží přežít mladý pár, do jehož života však nečekaně zasáhne nepřátelsky naladěný robot.  Režisér Richard Stanley celovečerně debutoval právě tímto apokalyptickým snímkem odehrávajícím se v budoucnosti po nukleární válce. Země se proměnila v radioaktivní pustinu, na níž vyschly oceány a vše vypadá jako neúrodná poušť. Dylan McDermott zde ztvárnil roli „tvrďáka“ Mosese „Mo“ Baxtera, vyčerpaného bývalého vojáka, který tráví většinu času v „zóně“, vyprahlé krajině poseté zbytky radioaktivního odpadu z války. Na „výletě“ se svým parťákem z války Shadesem (Jon Lynch) narazí Mo na zajímavou věc – hlavu robota. Koupí ji od hrůzně vypadajícího „poutníka“ (Carl McCoy, frontman gothicrockové formace Fields of the Nephilim) a odveze ji domů své samotářské přítelkyni, umělkyni Jill (Stacy Travis), aby ji mohla použít na svou poslední sochu. Ani jeden z nich však netuší, že rozbitý robot je ve skutečnosti prototyp bojového kyborga Mark 13, který je schopen, pokud je v boji zničen, se sám z dostupných materiálů obnovit. Mark 13 se o svou obnovu samozřejmě pokusí, napojí se do elektrické sítě v Jillině obydlí, které se spíše než domu podobá pevnosti, a chystá se ji zabít. (oficiálny text distribútora)

montel odpad!

Svět je zničen nukleární válkou a na zemi přežilo jen pár jedinců. Lidi sbírají cokoli, co se dá zpeněžit. Mladý pár koupí hlavu robota, kterou chtějí použít k výrobě sochy. Robot je ale ve skutečnosti vysoce bojový cyborg, který se sám aktivuje a začne likvidovat vše co mu příjde pod ruku...Jak já byl rád že jsem se dočkal konce. Větší volovinu jsem už dlouho neviděl. Vše korunuje debilní scénář a ještě víc debilní robot. Hodnotím jen celkem slušnou atmosféru, ale to je na celovečerní film bída. 5% ()

Honzissis

Zajímavý nápad, poutavý začátek, ale postupně film upadá v jeden velký blábol... ztvárnění neni špatné hudba taky kvalitní, ale dialogy silně váznou. ()

vinducha

Za vodního taxikáře Lemmyho dávám o 1 navíc. Terminátor v Medmexu splnil mé očekávání . A vzhledem k tomu , že to produkovali bratři Weinsteinové , tak hláška v cca. 55:48 : "Občas svým návštěvám taky dávám drogy , pak jsou víc nadržený." je jasná jako Vojtěch. ()

Anstoss

Se začátku tento film slibuje skvělou podívanou. Nápis na obalu DVD „nejlepší Sci-Fi Horor od doby Alien“ a post apokalyptická atmosféra vás dobře navnadí. Ovšem snímek se odehrává s velké části v jedné budově a i děj se stává každou minutou divnějším a divnějším. Škoda! Mohlo to být temná vize s budoucnosti, nakonec je to jen další průměrný filmeček. 6/10 ()

loki3016

tak toto bol záhul..poslednú polhodinku som ledva udržal moč...zostrojit ultimátne smrtiaci stroj ktorý stačí poliat vodou, to je vela aj na mna...dve hviezdy za prvých 10 minút...to som ešte dúfal... ()

Atrejka1

Postapo zaměřené na nevyrovnanou bitku ženy a nesmrtelnýho stroje uvnitř bytu jako pevnost. Fantasmagorie s obrovským množstvím červených filtrů, záblesků a výbuchů, s úchylným sousedem prasákem a kyberpanková ňamka s robotem zabijákem jako hlavním DJ's v jedné scéně. Jen ta hudba není disko, ale kvalitní Motorhead aj.,která dává snímku ten pořádný švih a údernost. Bez téhle hudby by to bylo nekoukatelný. Za mě na druhý zkouknutí za tři, ale možná to poženu ještě vejš! ()

macekjoe

"This what you want and this what you get". Takže jsem chtěla nadupanej film á la Vetřelec s Terminátorem navrch. Dostala jsem Dylana co si ani neškrt a scény, které jsou ve filmu pouze z důvodu, aby tam byly, ale nedávají smysl. Tak stupidní chování postav by člověk pohledal. Prostě znám lepší, mnohem lepší filmy tohoto subžánru. ()

MaxBodycount

Die Hard, Terminator ! z postapokalyptickej obývačky je prorockým dielkom varujúcim budúcnosť pred hrozbou, ktorú predstavuje moderné "umenie" a jeho vylízaní autori. Vizuál sa síce snaží vyvolať epileptický záchvat, myšlienka, že umeniu NPC´s lepiacich po stenách banány treba čeliť brokovnicou je ale stále aktuálna a k jej podčiarknutiu chýba iba upratovačka a zabudnuté okuliare. Moment filmového blaha: Carl McCoy ktorý sa ani nemusel prezliekať. ()