Krásky a šprti

(relácia)
  • Austrália Beauty and the Geek Australia
Reality-TV / Súťažný / Romantický
Austrália, 2009, 41 min

Krásky a šprti je zábavné střetnutí dvou naprosto rozdílných světů. Během tohoto neobvyklého soutěžního pořadu vznikají překvapivé vztahy a rodí se silné vazby, které utěšeně vzkvétají především za nečekaných a někdy hodně veselých okolností. Kráskám se otevírají oči a obměkčují srdce. Zatímco pomáhají šprtům najít vlastní hlas, objevují se před nimi úplně nové možnosti. A šprti je taky něco přiučí o tom, jak vystoupit z vlastní komfortní zóny. Mezi deseti kráskami nechybí profesionální princezny ze zábavních parků, zapálené milovnice cvičení a opalování, studentky zajímavých oborů ani zkušené modelky. V desítce šprtů pak najdeme učitele matematiky, lékaře z pohotovosti, fanatické fanoušky motorsportu i absolventy právnických studií. Bez oblíbených proměn se to celé samozřejmě neobejde! Šprti podstoupí dechberoucí fyzické transformace, které jim vyslouží nejen obdivné pohledy jejich krásek, ale získají díky nim i nové sebevědomí. Vítězný pár z každé epizody pak dostává jedinečnou příležitost užít si rande jenom ve dvou – zjistit, co jednoho na druhém přitahuje – a prohloubit vzájemný vztah. Méně šikovným párům, které nevítězí, hrozí, že skončí na posledních dvou místech celkového hodnocení. V takovém případě jim nezbývá než podstoupit osudový duel. Kdo prohraje, jde domů. Na konci zůstává jen jediný pár – a k tomu získá velkorysou peněžní výhru. Zábavná show Krásky a šprti je strhující podívaná plná emocí a smíchu, dost možná okořeněná i malou špetkou pravé lásky. (TV Prima)

Baerdeller

První série se trochu hledá, proměny nejsou tak velké, úkoly jsou slabší a od začátku člověk měl pocit, že to vyhraje tým, ve kterém je jediná kráska s mozkem, což se nakonec taky stalo. Ale je to koukatelné. Druhá už je v mnoha ohledech vypilovanější. Bohužel se produkce rozhodla krásky prezentovat jako totální hlupačky. Podle mě až zbytečně drsně v tomto ohledu tlačili na pilu, protože některé krásky nepůsobily ani jako funkční lidská bytost... Na druhou stranu názorový střet v soudní síni (S02E03) mezi Ellynie-May a Jessie na téma socialismus versus kapitalismus (Its great to be social :)) je naprosto epická záležitost. Třetí série už prezentuje krásky naštěstí trochu lidštěji, proměny jsou fakt výborné a produkce více tlačí na vytvoření reálných romancí. To se daří nadplán a několik párů pokračuje ve vztahu i po skončení natáčení, jeden z nich končí i svatbou. Spoiler: Samozřejmě všechny vztahy vybouchly a zmíněné manželství po pár letech skončilo rozvodem. Koncept této show k vytvoření dlouhodobého vztahu v reálném světě nenahrává. Čtvrtá série je dost podobná třetí, ale začínají se více objevovat "ponižující" úkoly typické pro moderní reality show, meh. Pátá série mění moderátora (změna k horšímu) a celá se odehrává na Fiji. Jde už o typickou moderní reality show se vším špatným, co tento žánr obnáší. Tato řada mi už vůbec neseděla. V šesté sérii jsou australští geekové spárováni s americkými kráskami a "humor" se generuje hlavně z toho, že Američanky o Austrálii neví vůbec nic. To na mě nějak nefunguje. Navíc je jasné, že celá show se transformovala do typické "generické reality show". Tato série je dle mě druhá nejslabší. A která je ta úplně nejslabší? Ta sedmá z roku 2021. Koncept show je dost překopán a je z něj spíš seznamka mezi... Mezi kým vlastně? Nevím, jak se to tvůrcům podařilo, ale celé to působí ještě více falešně. Je mi jasné, že i ty předchozí série nebyly autentické, ale tady je to extrém. Mezi geeky tak nalezneme namakaného fandu bojových umění, který v několika filmech působil jako herec. Ano, produkce mu nechala narůst otřesné vousy a on má rád Dungeons and Dragons, ale ten týpek je prostě pořád kus a je něco jiného než typický nerd. Změny jsou i na druhé straně, pár krásek znovu působí hloupě, ale nyní zde nalezneme i kočky s vysokoškolským titulem... Úkoly jsou divné a podle mě výsledky soutěží "zmanipulované". Vzhledem k nevyrovnaným stránkám jednotlivých týmů - síle, inteligenci, výdrži, trpělivosti apod. se tomu stejně nedivím. Jsem přesvědčen, že zde se o výsledcích rozhodovalo v produkci podle toho, aby vždy vyšel divácky nejzajímavější výsledek. Průběh soutěží nikdy není ukázán přehledně a o výsledku rozhoduje subjektivně moderátorka nebo hostující osoba... Nevím, tento formát mi k chuti taky nepřišel. Díky zaměřením na vztahy a romantiku předpokládám, že byl primárně cílen na ženské publikum. Dle zábavy bych hodnotil: S03>S04>S02>>S01>>>S05>>S06>>>>>S07 Ideálně jsem měl skončit po čtvrté sérii. () (menej) (viac)

zuzza11

Minulá série mě docela brala, hezké vztahy, holky docela v pohodě. Ale tady tuto jsem musela vypnout, tak hloupé lidi (holky) jsem v životě neviděla ani v tom našem skvostu jako jsou Výměny manželek.  Násobky tří? Really? :D :D "tleskejte mi, vím kolik je 4*3" :D Todle jestli nemá v hlavě nasráno, tak já jsem mexická princezna. ()

Marze

Jestli jsem na televizi Prima Show shledl dil spravne serie, ucastnici se mi zdali jakoby z jednoho vrhu a usmivali se jako na vydarene dovolene. Slecna zaucovala tipka nesmeleho oslovut zeny,jak se s nimi ma bavit. ()

fixaman

Hodnotím hlavně na základě aktuální sedmé řady, která po letité pauze přinesla tolik pozitivity a lidskosti, že jsem si to v reality show ani nedokázal představit. Tohle je přesně to, čeho jako lidstvo potřebujeme víc. Top! ()