Muzikálové zpracování slavné povídky B. Němcové, v němž autoři M. Uhde a M. Štědroň straní lásce proti předsudkům. Osvědčená autorská dvojice M. Uhde – M. Štědroň napsala pro muzikálovou scénu Městského divadla Brno původní hru Divá Bára. Motivu klenotu české literatury se M. Uhde chopil po svém – hutnou zkratkou vypráví známý příběh, do něhož zapracoval momenty životního osudu Boženy Němcové. K tomu hudba Miloše Štědroně, scéna Tomáše Rusína, skvělé výkony herců Městského divadla, vše v režii zkušeného slovenského režiséra Juraje Nvoty. (Česká televize)

Pitryx

No hudebně to ještě stálo jakž takž za to, jen skladby mohly být delší a mohlo jich být více. Choreografie trošku pokulhávala a kostýmy? No, řekněme, že některé byly přinejmenším zajímavé, husy a ovce opravdu pobavily. Tak nějak se mi občas pozdávalo, že herci své party pěvecky nezvládají, ale já nemám hudební sluch. ()

roswelll

Kdo kdy hrál divadlo, určitě pochopí, jak těžké je zvládat divadelní role, zvlášť, když někdy neslezete z jeviště.. Chválím za dobrý scénář a dobrou režii. ()