Grace je příběh vyprávěný úplně novým způsobem – očima dívky posedlé ďáblem. Alexia Fast (Jack Reacher: Poslední výstřel) se představuje v roli Grace: naivní, půvabné a nevinné čerstvé vysokoškolačky, která si zvyká na nové prostředí i na svou novou spolubydlící. Když se ale jejího těla zmocní temné síly a rozpoutají chaos, Grace se ocitá zpátky v mrazivé náruči přísné babičky (Lin Shaye) a neúprosných pravidel církve. I tady ji ale pronásledují vzpomínky na děsivou smrt matky a hluboce zakořeněné destruktivní touhy. Je jí jasné, že démony ve svém těle musí zastavit dřív, než bude pozdě. (Bontonfilm)

Morholt

Něco podobného zkoušel v loňském roce Wood v Maniakovi a vyšlo to, takže jsem byl zvědav, jak se tenhle relativně inovativní způsob osvědčí v jednom z nejprovařenějších hororových námětů. Neosvědčil. Holka s kamerou na hlavě mě zrovna moc nechytla a v zrcadle, kde byla jediná možnost něco vidět, se toho také zas tak moc nedělo. A tak všechno směřovalo k očekávané vymítací scéně, která sice nebyla kdovíjaká, ale od odpadu Grace zachránila. 15% ()

KUFI

Napad dobrej, originalni a i dobre zpracovanej. Libilo se mi, ze tam zakomponovali takovy veci jako mrkani, nebo tras kamery pri cisteni zubu. Za tyhle detaily davam jednu hvezdu navic. Pokud me pamet neklame, tak jsem podobne dobre zpracovanou 1st person scenu videl zatim pouze v beckovym DooMovi. Skoda, ze je to jinak nudny a stokrat videny tema a navic tomu schazi atmosfera. Poslednich 5 minut jsem si musel dodatecne pretocit, protoze jsem u toho usnul. Tamta baba (schnell google...Lin Shaye), ktera taky hraje v kdejaky srajde, je mi krajne nesympaticka. ()

eraserhead666

Film nakonec zaujme akorát tak tím (ÚDAJNĚ!!! - tvůrci, respektive PR tvůrci zřejmě neviděli pár zásadních filmů, které, pravda, ne celé, ale alespoń částečně, byly natočeny z pohledu určitých postav) "úplně novým způsobem", jímž je vyprávěn. Jenže i ten po chvíli začne lézt na nervy, otravovat a (pro divákovo utrpení) masturbovat sám sebe. Jinak je to nudně nezáživná tuctová vykrádačka s neoriginálním příběhem přecpaná samoúčelnými lekačkami. Ale jo, to závěrečné vymýtání, ač dost ujeté, mělo své světlé chvilky. Kromě toho druhým světlejším bodem filmu je prakticky vždy skvělá Lin Shaye (ovšem v tady v tak nepříjemné a odpudivé roli, až mi jí bylo líto). Říkám si, že docela štěstí, že jsem DVD vyhrál v soutěži. Asi se ho při nejbližší příležitosti zbavím, coby vhodného dárku. ()

lestyna

Myslela jsem, že tomu dám 4* , jelikož film natočený z tohohle pohledu a s tímhle tématem jsem ještě neviděla. Navíc mě po celou dobu bavil,.. Grace byla vcelku sympaťačka a tak nějak sem s ní soucitila. Teda soucítila spíš s jejím démonským ,, Já" Protože poslouchat ty hloupé kecy- pravidla církve...pokládám za větší zlo, než cokoliv jiného. Bohužel nemám ráda nelogické věci a tak si pokládám otázku. Doteď jsem předpokládala, že ,,Satan" je asi rád, když se lidé chovají podle něho...Tak nechápu, proč je tak divej zabít Otce (Alan Dale), který si užíval sexu s matkou Grace. Neměl by z toho mít spíš radost? A ne na něj ječet, že si zasluhuje potrestat....To bych čekala od té druhé poloviny- tedy boha. Ale od Satana?? Tří hvězdičky za to, že jsem se nenudila a hlavně za pohled kamery z první osoby. ()

Dementra odpad!

Tenhle film si rozhodně zaslouží nálepku horor. Protože byl fakt horor na to koukat. Film se snaží nabídnout nové pojetí posednutí z pohledu první osoby. Špatný, špatný nápad. Je to nekoukatelné, postavy jsou otravné a plné klišé (spolužáci si utahují ze slušňačky, strašidelná otravná babča, starý dům, kde se dějí podivné věci), fakt odporná církev). Viděno s českým dabingem (což taky asi nebyl ten nejlepší nápad). ()

• Natáčelo se v kanadské provincii Britská Kolumbie ve městě Vancouver. (Terva)