Koupil jsem si vlastní deštný prales

• Veľká Británia I Bought a Rainforest (viac)

Fotograf divoké přírody, Charlie Hamilton James, si koupil 100 akrů peruánského amazonského pralesa, aniž by ho kdy viděl. Má v plánu strávit rok fotografováním zvířat na tomto území, ještě než spustí kampaň za záchranu pralesa. Ale zdá se, že koupě pozemku přes telefon není zas až tak skvělý nápad. Místo zeleného ráje, který si představoval, koupil plantáže koky, nelegální pěstírnu a několik políček s obilím. Během seriálu Charlie zjišťuje, že problémy, kterým Amazonský prales nyní čelí, se týká i jeho pozemku - obchod s drogami, nelegální zlatokopectví, osidlování a dokonce chudoba. Aby se ohledně pozemku rozhodnul správně, musí se s těmito problémy seznámi a porozumět jim. Učí se životem a prací s místními lidmi a začíná zjišťova, že způsob, jak zachránit deštný prales není jeho skupování, ale práce s lidmi a ne proti nim. Na Charlieho fotografiích divočiny a lidí, příběh, který z nich stvořil ukazuje dobrodruštví v džungli, které zahrnuje vše - od jedovatých hadů a halucinogenních šamanských nápojů po nemoci ze stravování. Na konci dochází k velmi jednoduché volbě - otázkou je, zda se Charlii o Amazonii dozvěděl dost, aby bylo jeho rozhodnutí správné. (Viasat)