Dobrý den, Ameriko!

(TV film)
všetky plagáty
Dokumentárny / Športový
Česko, 1994, 74 min

Sestřih z vrcholné sportovní události roku 1994 – MS v kopané v USA. (Česká televize)

Hrabka

Pro mě legendární dokument, který jsme měli na VHSce. No a protože nic moc jiného nebylo, tak jsem to sjíděl velmi často. Podle mě tyto sestřihy jsou nejlepší - jasně a přehledně. Dnešní debilní zmatené sestřihy z úrovně hrací plochy (např. Magazín Ligy mistrů po roce cca 2010) by se mohly učit. ()

Marek1991

Celkom dobrý dokument o majstrovstvách sveta vo futbale. Bola tu prevaha gólových momentov zo zápasov, minimum diania mimo zápasov a záverečné zápasy boli trocha obsiahlejšie spracované, no aj tak sa nemôžem ubrániť dojmu, že tam boli náznaky takzvaného prihrievania si polievočky k Česku, napríklad prehodenia brankára brané ako naučené od Panenku. Čakal by so viac, ale dozvedel som sa to hlavné z futbalu, takže to nebudem nejak haniť, akurát to pôsobilo trochu monotónnym dojmom občas a to to trocha zráža kvalitou. ()

Figu

Celkem s chutí si při tý svini koroně člověk osvěží záznamy legendárních turnajů a bojů. Mistrovství světa z 94týho z USA je propletený taktéž spoustou pikantností. Ať už drogovej skandálek Maradony, díky kterýmu turnaj nedohrál, nebo hloupá smrt Escobara po návratu domů do Kolumbie, která se pojí s jeho vstřelenou brankou do vlastní sítě a následnej nepostup ze skupiny. Na MS 1994 se objevilo spousty excelentních legend světovýho fotbalu! Hvězdný útočný duo brazilců Romario/Bebeto, dál Batistuta, Bergkamp, Maldini, Rudi Völler, Zubizarreta, Hagi, úžasnej Stoičkov a nebo v té době nejlepší fotbalista planety Roberto Baggio. 80% ()

korok

Gólový sestřih drtivé většiny zápasů na MS 1994 v USA. Úplně jiný kalibr než oficiální dokument z dílny FIFA. Ač bych spíše artové dokumenty FIFA, které jsou vytvářeny zcela jiným stylem nezatracoval, jelikož přinášejí něco jiného, tak takové zpracování ze strany ČT mi vyhovuje mnohem více. Skoro všechny zápasy, góly většinou z pohledu hlavní kamery a v nezpomalených záběrech. To jsou hlavní přednosti tohoto dokumentu. ()