Raja Natwarlal

• India राजा नटवरलाल (viac)

Aljak

Spočiatku som mal pocit, že to bude ďalší z plejády akčných filmov plných predimenzovaných scén a abnormálnych súvislostiach. No napokon musím uznať, že sa to rozbehlo do dosť vydareného "divadla". Takéto filmy s ústrednou hrou na mačku a myš si väčšinou dosť užívam, a tento indický kúsok nebol výnimkou. Aj keď tam občas absentovala logika (resp. správanie postáv bolo dosť neobratné v danej interakcii) a niektoré scény boli dosť zbytočne tlačené na hranu "náhody" a "osudu", tak konečný výsledok bol naozaj vydarený. Pri takýchto filmoch som občas až paranoidný ohľadom princípu plánov a správania postáv, takže potom u mňa absentuje ten Waw efekt, ale toto bolo naozaj kvalitné! Až natoľko, že som ochotný dať tomu plný počet hviezd (a to by som pri rozpačitom začiatku vôbec nepredpokladal). ()

Andrea1717

Príbeh malého podvodníka, ktorý chce získať väčšiu sumu peňazí, aby zachránil dievča, ktoré miluje pre tancovaním v bare. Podarí sa mu to, ale odplata nedá na seba dlho čakať, jeho priateľa zabijú a on sa rozhodne pomstiť jeho smrť zničením vinníka. Tak sa začína jeden obrovský podvod.... Vcelku hudobne vydarený film, keď prišlo na ten obrovský podvod, chvíľku to bolo také nič moc, ale záver je zase dobrý. Takže v zásade sa mi film páčil. Na Emraana sa dívam rada. ()

Ramanam

Kterak skupina podvodníčků spojila své síly ku zničení jednoho mocného arcilotra. Nic nového, nic převratného, ale o to může být zajímavější sledovat způsob, jakým se k vytouženému cíli dobéřou. Začátek vypadal nadějně a sliboval něco vskutku silného. Těšil jsem se na vysokou dávku profesionálního klamání od mistrů v oboru. Čeho jsem byl ale poté svědkem, nad tím jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Možná podobné kousky slaví úspěch na vesnici, a ještě jen u osob rozumem mdlých, ale ve vysoké hře by nevydrželi ani první kolo. Nemám opravdu jiného přirovnání než totální břídilové, patlalové a amatéři, kteří místo motta: přesnost a perfektní příprava, počítají hlavně se zásahem božím v podobě řetězové návaznosti osudových náhod. Štěstí sice přeje připraveným, ale to nebyl jejich případ. Pravdou je, že když je unavené, sedne si na ledaskoho. Ale abych jen nehanil, tak musím říci, že když vytěsním tuto „drobnost“, tak snímek sám o sobě nebyl vůbec špatný. Herecké obsazení více než sympatické - E. Hashmi, P. Rawal a K. K. Menom, všichni skvělí profíci a potěšilo mě i obsazení H. Malik, kterou jsem viděl poprvé a doufám, že ne naposledy. E. Hashmi má snad ve smlouvě, že se bude účastnit natáčení jen v případě kvalitního a silného hudebního doprovodu. I v tomto případě jsem ke své radosti objevil několik parádních kousků do svého archivu. Jen tak dál! O tom koneckonců Indie je a zbytek světa ať si dělá co mu libo. V hodnocení jsem se v první půli klonil ke čtyřem hvězdám, ale velké žel, jak příběh vršil a slepoval jednu hrůznost za druhou, tak jsem musel jít po stupíncích směrem k nižším patrům. Konečný verdikt tří hvězd má na svědomí jen a jen podivně uhnětená zápletka. Osobně radím ji v ničem nenapodobovat, neboť hřbitovy jsou podobných „umělců“ plné. ()