Výpravný životopisný film o slavné čínské básnířce Xiao Hong se odehrává převážně ve třicátých letech dvacátého století a zobrazuje zlatý věk jejího pohnutého života. Ačkoli se kvůli tuberkulóze dožila pouhých třiceti let, během posledních deseti roků stihla projít několika velkými dějinnými událostmi, ovlivnit životy uznávaných umělců i prožít několik lásek. Přitom coby autorka byla doceněna až čtyřicet let po smrti a dodnes o řadě událostí jejího života panují neshody. (Filmasia)

tompaulman

Film pojednává o krátkém životě čínské spisovatelky Xiao Hong a je tím pádem cílen spíše na čínské publikum. Jako český divák, který o čínské literatuře nic neví, jsem se ztrácel v obsahu i v množství postav reprezentujících jiné dobové spisovatele. I když filmy podle skutečnosti normálně vyhledávám, v tomto případě mě zaujala jen vizuální stránka díky dobré práci kamery a celkově povedenému vyobrazení 30. let. Ale forma vyprávění příběhu, kdy režisérka přerušuje děj monology vedlejších postav, je spíše na škodu. Připadalo mi, že sleduju dokument, a nedokázal jsem si vytvořit vztah k žádné postavě. A vlastně ani děj nebyl dost zajímavý na to, aby si zasloužil tříhodinovou stopáž. Jsem rád, že jsem s tímto filmem počkal na příležitost, kdy pojedu tři hodiny vlakem, a nevěnoval tomu svůj volný čas doma. // PS: Asi to vypadá, že opisuju, ale svůj komentář jsem napsal ještě než jsem přečetl podobný komentář uživatele Gerron :) ()

rivah

Výpravný a velmi dlouhý životopisný film o básnířce určený především čínskému publiku. Film je fiktivní ilustrací jejího osudu, především potloukání se po různých místech za japonské okupace. Následuje brzká smrt.(50%) ()