Hoci uplynulo už dlhých päť rokov od rodinnej tragédie, špička medzi psychiatrami, doktor Yehia Rashed (Karim Abdel Aziz), naďalej utápa svoj žiaľ v alkohole. Popri hraní pokeru, kde má okrem iného i výbornú príležitosť odhaľovať zámer svojich spoluhráčov podľa reči ich tela, sa veľmi rád oddáva i fajčeniu hašiša a sexuálnym radovánkam. Po dlhom období piatich rokov je však opäť povolaný k lekárskej praxi na klinike v El-Abbaseya. Tu dostane ťažké prípady zločincov trpiacimi schizofréniou a inými poruchami správania. Avšak najväčší šok mu spôsobí, keď sa dozvie, že na oddelení hospitalizovali jeho veľmi dobrého priateľa a zároveň i kolegu z branže, doktora Sherifa Al Kordyu (Khalid Al Sawy), ktorý údajne brutálne znásilnil a zavraždil svoju manželku. Yehia v snahe pomôcť svojmu priateľovi a odhaliť záhadné okolnosti tajomnej vraždy sa postupne zamotá do pavučiny svojich vlastných pochybností o tom, či je v skutočnosti príčetný on sám. (sochoking)

sochoking

Hodnotenie (8.4/10 ) na IMDb k dnešnému dňu ma na tento film nalákalo, ale priznám sa, že mi zrejme niečo uniklo, kedže prvé dve tretiny filmu sú taká nuda, že myšlienkami som bol snád niekde v prdeli, len nie v deji. A nepomohli tomu i "kvalitné" egyptské herecké výkony. Hoci sa záver filmu vydaril, jeden záhadný otáznik mi furt visí nad hlavou: ''Boha, pochopil som to, či nie?'' ()