David Baxter (Conrad Phillips) pracuje u tajné služby a je poslán diskrétně (a bez spolupráce s místní policií) vyšetřit smrt žabího muže, kterého vyplavilo moře na irském pobřeží. Šéf tajné služby si myslí, že podle popisu by to mohl být špion, který zmizel v Německu a který byl v podezření, že zradil několik kolegů agentů Rusům. Zdánlivě prostý případ se začne zaplétat, když se ukáže, že mrtvý muž nemá výrazný prsten, který vždycky nosil, ale hlavně proto, že místní lidé vědí, že mořské proudy vedou jinak a vlny šly opačným směrem, takže mrtvola se na místo nálezu musela dostat jinak. Nevzala prsten místní kráska, která údajně našla tělo? A kdo je tajemný vousáč, který pozoruje dění dalekohledem? Kdo všechno je agent tajné služby a kdo jsou dvojití agenti? Vše se rozřeší poměrně nečekaně na samém konci filmu. (Peabody)

Kenneth

Rafinovaně vymyšlený příběh, který se ale tváří poměrně obyčejně a kromě jedné scény jak z hororu a zajímavého konce toho moc nenabízí. Celé to pak stojí a padá na jedné jediné chybě, jinak by to ani nemělo jak dopadnout. ()

Isard

Nízkorozpočtový špionážní film, které Britové točili před Bondem. Takže dostaneme pár pohledů na irský venkov a jinak jen spousta interiérů. Krátká stopáž zajišťuje i přiměřené tempo a na konci nás čeká slušné překvapení, které může zarazit svojí nemilosrdnou vypočítavostí. Takže i přes nízký rozpočet a celkovou neokázalost dostaneme slušné studenoválečné drama ve stylu, kterým později proslul John le Carré. ()