Dve dievčatá v jednej pyžame

• Česko Dvě dívky v jednom pyžamu (viac)

Mít dvě mladé milenky je sen spousty mužů. I Jérôme si asi myslel, že není nic úžasnějšího. Jenže pak mu jeho kamarád Lionel přivedl domů dvě mladé turistky, Švédku a Angličanku, které se mu podařilo odchytit na letišti krátce po tom, co jeho žena odletěla do Anglie. Obě chtějí zjistit, jestli to, co se říká o Francouzích, je pravda. Lionel se jim moc nezamlouvá, ale Jérôme vypadá slibně. Že by se blížilo plnění mužského snu? Spíš noční můry. Jérôme potřebuje dokončit důležitou práci a do toho kolem něj pořád pobíhají dvě mladé holky a poblázněný Lionel, který se nevzdává a pořád doufá, že se mu podaří jednu z dívek ulovit. Navíc se Jérôme obává tučného účtu za vodu, protože Ingrid říká: „U nás ve Švédsku se sprchujeme pořád!“. (oficiálny text distribútora)

Bernhardiner

Kde jsou ty časy, kdy se v komediích tolik neřešila témata, jako je AIDS, tělesné postižení, duševní porucha, znásilnění, týrání dětí, rakovina, vrozená choroba, život na okraji společnosti, drogová závislost a podobně. Nejde o žádnou převratnou záležitost, ten příběh je už celkem ohraný, ale na zpříjemnění večera bohatě stačí. A být Jérômem bych se na práci vykašlal a věnoval se těm slečnám - já bych je určitě neodmítnul. U tohoto filmu mně trochu chyběla hudba Raymonda Lefebvra, která je pro Giraultovy filmy typická. Jenom trochu nechápu ten název - nejsem si vědom, že by ty dívky na sobě měly někdy nějaké pyžamo. 70% ()

Angel7

Kúsok lepšie ako 2 hviezdy, ale menší kúsok než aby som dal 3. Evidentne tento film bol na svoju dobu veľmi odvažnym. Objímania a flirt však nemôžu nahradiť absenciu nejakej dejovej osnovi. Jerome chce pracovat, ale nedari sa mu. Lionel chce byť neverný svojej manželke a nedarí sa mu. Chýba mi v príbehu trocha logiky. ()

charles3

Vcelku průměrná komedie, ve své době uvedená i v čs. kinech (1976), tehdy lákala diváky svým lehce nemravným námětem. V hereckém obsazení se kromě Galabrua neobjevil prakticky nikdo tehdy známý. Nicaud byl v té době k vidění pouze ve filmu a TV seriálu Tajuplný ostrov, Joanneau jenom z pár vedlejších rolí. U Giraulda jde o jeden z nejslabších filmů z jeho filmografie. Jen v 70. letech šly v našich kinech jeho mnohem zdařilejší komedie Četník ve výslužbě, Jo, Řidičský průkaz, Domovník, Stepující stonožka a především Svatý rok. Objektivně asi 53 %, takže zaokrouhluji na ***. ()

Omnibus

Shlédnul jsem až nedávno, jen tak, že nebylo zrovna co jiného (ani kam :-) zasunout, ale byla to docela dobrá oddychovka a vůbec ne blbá, jak jsem se obával po přečtení popisu děje na obalu DVD - ano, občas i tuhle chybu ještě z nedostatku jiných informací udělám :-) Pamatuju si zcela jasně, jak jsem tomu chlapovi nejdříve fandil, pak mu šíleně záviděl a nakonec ho v podstatě litoval, což mi dnes zase připadá divné. Budu se na to muset kouknout znovu, schválně jestli se dostaví i ta upřímná lítost nebo zůstanu jen u zdravé závisti :-) ()

bloom

Bohužel, ale bez tří hlavních mužských představitelů (a především tradičně skvělého Michela "velitele" Galabru) by tento film opravdu za moc nestál. Takže především díky nim a několika celkem vtipným situacím ony tři hvězdy. Po Četníkovi a četnicích asi nejslabší film Jacquese Vilfrida a Jeana Giraulta, co jsem viděl. ()