UFC on Fox: Lawler vs. Brown

(relácia)
  • USA UFC on Fox 12 (neoficiálny názov)
Športový
USA, 2014

Účinkujú:

Dana White

ConanVJ

(3) Thomson vs. (13) Green 3,5* Svižnej strikovej zápas, s uvolněnou atmosférou. Chybělo mi zde větší zapálení do akce a tím tomu chyběla šťáva. Rozhodnutí o výherci bych řekl, že je v pořádku. .......... (7) Guida vs. (12) Bermudez 4,5* Hodně povedenej zápas, trochu krvavej, svižnej a ukončenej parádní submisí. .......... (5) Johnson vs. Nogueira 5* Pro mě teda hodně velký překvapení. Takhle rychlej konec TKO jsem nečekal. Škoda, že je to pbráceně, než bych si přál. ........... (1) Lawler vs. (5) Brown 5* Parádní dlouhá bitva, ve který lítaly šlehy z obou stran. Celý je to svižný, i celkem krvavý. Ani jeden bojovník nepovolil a do bitvy o titulový zápas dal každý maximum. Krása, takhle by to mělo vypadat :) ............ Celkově opět hodně povedenej event ve kterém kraluje zápas večera. 90% :) ()

The Viper

Popravdě jsem neviděl všechny zápasy, ovšem KOčko AJe bylo něco. Lawler první dvě kola trochu problémy, ale poté zápas ovládl. ()

AlistairMir

Další turnaj máme za sebou tentokráte UFC on FOX 12 no a že bylo opět na co koukat. Jo bla bla bla SPOILERY BUDOU...Můžeme? Super...Osobně zase rozeberu pár zápasů co z nějakého důvodu zaujaly mě ať už kvůli mojim oblíbencům a nebo prostě proto, že to byly dobré rubačky. Takže brambůrky a colu připravit jdeme na to. Prvně se podívejme na zápas mého oblíbence Claye Guidy který se utkal s Dennisem Bermudezem ve váze featherweight (pérová) . I když v žebříčku byl Clay postaven výše tak pravdou je, že favoritem byl Bermudez a já byl zvědav jak si hyperaktivní vlasáč Guida který vypadá jako horský skřítek na Red Bullu (myšleno v dobrém) poradí s o hodně mladším a hladovým soupeřem. Mno...Neporadil...Pravdou je, že Bermudez Guidu vůbec k ničemu nepustil a byl ve všech směrech boje tím lepším ať už šlo o postoj, kombinace, zem, fyzičku, rychlost tak ve všem chudák Clay táhl za kratší konec provazu a jeho marná snaha dostat Bermudeze na zem až bolela. Bermudez rychle poznal, že v tomto zápase má navrch a ve druhém kole Guidu technikou rear-naked choke (prostě ho uškrtil) donutil odklepat a mohl se tak radovat z výhry nad soupeřem z TOP 10 a navíc natáhl svou vítěznou sérii už na 7 výher v řadě a důrazně si tak říká o titulák. Inu uvidíme. Další kdo by rád co nejdříve k tituláku bude zápasník LHW (lehko-těžké) Anthony Johnson alias AJ, který se utkal s Antonio Rogerio Nogueirou alias LilNogem (jeho dvojče je v těžké váze a říká se mu BigNog). LilNog při vší úctě k němu je bolavější než Johnny Knoxville z Jackass a proto je zázrak když vůbec jednou za rok, rok a půl nastoupí k zápasu. K jeho cti však v UFC porazil velká jména a rekord měl 4-2 plus prohry byly až na body takže je to borec kterého není dobré podceňovat. No tentokrát jsem ho spíše přecenil jelikož po 44 vteřinách byl konec. Jo jako fakt...44 vteřin a LilNog trpěl silnou bolestí hlavy a upřímně po těch zvedákách co dostal jsem se bál kdy mu jí AJ prostě na férovku urazí. Kdo sleduje MMA tak ví že jméno bratří Nogueirů má status legend ale věk se nedá zastavit a myslím, že by oba dva měli přehodnotit jestli jim ty výprasky za to ještě stojí. Ale chápu, že není jednoduché skončit. Každopádně AJ LilNoga absolutně smázl a stal se borcem který v UFC vyhrál už 4 zápasy KO během první minuty. Působivej rekord, že? Taaak a máme tu hlavní zápas večera ve weltrové váze kde šlo o hodně a to o post vyzyvatele šampiona. Utkali se spolu Robbie Lawler a Matt Brown. Oba dva borci mají krásné, koukatelné zápasy, v rukách mají dynamit a ukončit je před limitem je momentálně docela mission impossible. Čekal jsem tedy parádní zápas a ten jsem taky dostal. První kolo bylo velmi vyrovnané osobně jsem ho nabodoval pro Browna, ale dalo se dát oběma. Začátek kola byl lepší pro Browna jelikož Lawlera překvapivě nahulil a pak i strhl na zem. Lawler se ale umí vzpamatovat nadpozemsky rychle a zbytek kola měl převahu on takže první kolo se dalo dát jak říkám oběma. Druhé bylo podstatně jednoznačnější a Brown v něm Lawlera ukázkově přestřílel snad 23-10 plus mínus. Třetí kolo už se ale Robbie rozjel a začal zasahovat přesněji a tvrději. A v podobném duchu se jely i zbylá kola. Matt byl velmi nebezpečný a jasně dokázal, že se může postavit ve weltru komukoli (občas byly jeho výkony neprávem schazovány za to, že soupeři co porážel byli mimo TOP 10) , pravdou ale je, že Robbie měl na každý jeho útok odpověď a i když v celkovém součtu na podstatné údery měl o dva méně tak na hlavu jich vyslal o dobrých cca dvacet-pětadvacet víc a Mattův obličej už byl na konci zápasu silně zakrvácen a vypadal, že toho má docela dost. I tak ale podal skvělej výkon a zápas dokončil čímž opět potvrdil svou přezdívku Immortal, které fakt dělá čest . Na řadu přišlo přátelské objetí a teď už to měli v rukou rozhodčí. A bylo to jednomyslné 2x 49-46 a jednou 48-47 (s tím se shoduji i já) pro Robbieho Lawlera. Robbie v pozápasovém rozhovoru pochválil Mattův výkon a dal jasně najevo, že odveta s šampionem Johnnym Hendricksem bude stát za to. No a za to stál i celej tento turnaj a hlavní zápas právem ohodnocený jako zápas večera oběma finančně přilepšil dalšíma 50 000,- dolarama k výplatě. Za výkony večera brali rovněž 50 000,- AJ a Bermudez takže všechno klučinové o kterých jsem psal výše. Tak se mějte bando a na viděnou zase u dalšího UFC jo a jako vždy - Kdo to dočetl až sem má můj obdiv :D () (menej) (viac)

• Papírově nejpřekvapivější výhrou turnaje bylo těsné vítězství na body 2-1 Bobby Greena, před zápasem řazen jako 13. nejlepší bojovník lehké váhy UFC, nad Joshem Thompsonem, před zápasem "trojkou" lehké váhy a bývalý vyzyvatel titulu lehké váhy. (The Viper)
  • Jednalo se o první prohru Matta Browna od konce roku 2011. Za tu dobu stihl obdivuhodnou šňůru 7 výher v řadě, z toho 6 soupeřů ukončil KO/TKO. (The Viper)
  • Antonio Rogerio Nogueira má na svém kontě 6 porážek, z nich teprve podruhé byl zápas ukončen, navíc i tentorkát podruhé na KO v první minutě zápasu. Anthony Johnson jej knockoutoval za 44 vteřin, Rameau Sokoudjou v roce 2007 za 23 vteřin. (The Viper)