Po rozvodu se Allyson přestěhuje se svou devítiletou dcerkou Claire do starého domu za městem. Poté, co Claire najde starou panenku, kterou v domě nechali předchozí nájemníci, začne Allyson na své dceři pozorovat zlověstné změny... Poté, co se Allyson Simonsová rozejde se svým manželem Jonathanem, přestěhuje se i s devítiletou dcerkou Claire do velkého starého domu na venkově. Brzy se však dozví, co před ní její realitní makléř zatajil - že tu byla před pěti lety brutálně vyvražděna celá rodina. Jak Allyson, a později také Jonathan, s hrůzou zjistí, v domě zůstala ďábelská jihoamerická panenka. Ta dřív patřila desetiletému chlapci, jenž byl za smrt své rodiny zodpovědný. Nebezpečná hračka nakonec začne ovládat i Claire a promění ji v děsivé, vražedné monstrum, v němž už Allyson s Jonathanem nedokáží rozpoznat svou holčičku. (HBO Europe)

Pitryx odpad!

Kurnik šoping ta baba byla tak nesympatická, že mne celý film iritovala a přál jsem jí to nejhorší. Asi to dělaly ty vlasy, ostříhané na kluka. Dějově je to taky úděsná nuda. Nic nového tu nebylo, žádný šoking, prostě nic. Zfušovaný byl i ten pád se schodů/44/. Prostě nudná kravina, kterou sice tahal nahoru Tobin Bell, ale nepomohlo to. Navíc hudba po celou dobu filmu, i když to nebylo třeba mi lezla na nervy, a navíc to nemám rád. ()

hladass

Po diskutabilním úspěchu Annabelle se stalo, co stát muselo... Vyrojily se desítky hororů s vraždícími panenkami... Některé obstojné, některé špatné, ale co mě ani trochu nepřekvapuje, ani jeden dobrý... Pokud tedy neberu v potaz Chuckyho kletbu, ale to je kapitola sama o sobě... Ale teď k samotné Panence z pekla... Ta je hrdým zástupcem mnou druhé zmiňované skupiny, tedy hororů z kategorie špatných... Samotná panenka je správně hnusná, ale co z toho, když se ani jednou nepohne, vraždy se odehrávají mimo záběr a o hororové atmosféře se nemá ani smysl zmiňovat... Body count je sice obstojný, ale tohle už mi ke spokojenosti prostě nestačí... Za mě tedy sračka, na kterou se budu snažit co nejrychleji zapomenout... Jo a krátký účes Jamie Pressly vůbec nesluší... ()

eraserhead666

Panenka, co se jmenuje Lilith. Ach, jsem ohromen originalitou. Další případ horroru, který má skvělou úvodní scénu a pak... skutek utek. Rodinný televizní horror na nedělní odpoledne, s lehce drsnějšími mordy ale zcela bez atmosféry. Člověk by až napsal, k čemu se to Priestly upsala, ale nakonec je vlastně rád, protože alespoň díky ní na to šlo aspoň koukat. 1.5* ()

Bloody13

Srpnová bída pokračuje - tři z posledních čtyř hororů dopadly skoro tragicky, a nemění se to pro mě ani s děvkou Lilith. Ta se převtělila do jedné z nejnudnějších panenek B (C?) - filmů vůbec. Nechci moc prozrazovat... ale víte co? Já na nějaký spoilery seru, protože tahle malá svině za ten čas a nervy nestojí. Odrovná sice pěknou řádku vedlejších postav, ale k čemu to je, když všechny proběhnou off screen, a co je horší, ani u jedné z nich neuvidíte panenku v akci. Ta se za celou dobu totiž ani nepohne! Jigsaw navíc nemá co hrát a Jamie neukáže ani podprsenku. Tak vidíte, jaká je to bída! ()

ricci.s

Rozvedená matka sa so svojou malou dcérou presťahujú do nového domu, v ktorom pred 5 rokmi posadnutý fagan vyvraždil celú rodinu. Dcéra nájde podivnú bábiku a roztočí sa kolotoč vrážd, pri ktorom postavy umierajú ako na bežiacom páse. Dokonca by som povedal, že toľko zamordovaní ako bolo tu som v žiadnom horore už pekne dlho nevidel. Len keby boli aspoň o trochu zaujímavejšie a krvavejšie - nejaké tie výbuchy, uhorenie, pád z okna či nôž v chrbte mi v dnešnej dobe veľmi pútavé neprídu. Ale aspoň sa vkuse niečo deje, film nenudí a má dostatočne rýchly spád. Aj keď je to od začiatku do konca predvídateľné. Síce, na druhej strane, čo sa dá očakávať od televízneho béčka o vraždiacej bábike, že? Nič iné, len prostoduchú vyvražďovačku. Aspoň v týchto medziach to celkom klape. Po Annabelle tu máme Lilith, ktorá nie je ani trochu desivá, ale aspoň nikoho neušetrí a zľutovanie rozhodne nemá. Syfy tradične neohúrilo, ale ani nesklamalo. ()

• Natáčelo se v americkém státě Kalifornie a to na místní vysoké škole Pierceově a ve studiu Remmet. (Terva)
  • Po prvních odstavcích se ze zpráv, které Alyson (Jaime Pressly) najde na internetu, stanou blábolivé spekulace o zápletce, které boří čtvrtou stěnu, a čtenář je pokárán za to, že se dostal tak daleko. (Johnny.ARN)
  • Rodinný dům, ve kterém se film odehrává, je přesnou kopií domu z filmu Dům (1985). (Johnny.ARN)