Městečko Fortitude

• Veľká Británia Fortitude
Dráma / Mysteriózny / Thriller / Horor
Veľká Británia, (2015–2018), 21 h 12 min (Minutáž: 47–91 min)

Hudba:

Ben Frost

Michael Gambon, Sofie Gråbøl, Mia Jexen, Luke Treadaway, Richard Dormer, Verónica Echegui, Björn Hlynur Haraldsson, Nicholas Pinnock (viac)

Fortitude je severské mestečko, v ktorom žije len niekoľko stoviek obyvateľov. Mestečko žije pokojným životom s takmer nulovou kriminalitou a mladou populáciou, keďže na území mesta nikto nesmie zomrieť. Situácia vo Fortitude sa však drasticky mení, keď prichádza k smrti miestneho profesora. Do Fortitude prichádza detektív z Londýna, pretože v tieni podozrenia je aj miestne policajné oddelenie. Život v mestečku je odrazu úplne iný a plán výstavby obrovského ľadovcového komplexu sa vytratí vo chvíli, keď si všetci obyvatelia uvedomia, že sa medzi nimi zrejme skrýva zákerný vrah. (Marceloo)

Recenzie používateľa lahvi k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2015) (S01)

Viděl jsem to v době, kdy jsem zkoukl i seriál V pasti a ten se mě líbil víc. ()

Série 2 (2017) (S02)

Ňák nevim, co si o tom myslet :D s první sérií to nemá moc společnýho. Teda jako, herci, který přežili, tu jsou dál. Místo zůstává taky stejný. Ale z klasickýho napínáku je psycho a jede se v úplně jinym stylu. Dovedu si představit, že to většina lidí odsoudí. Mě na tom vadí to, že sme se za celých deset dílů druhé série vlastně až zas tak nikam dějově neposunuli. Všichni chlastaj, řezaj si hlavy, nesympatickej Dan je nesympatickej ještě víc a už to vlastně ani neni Dan, ale to, kolem čeho se to celý točí, zas tak moc někam dějově nedoběhlo. ()