Vavča

Takuja Kimura jako člen bohaté rodiny Manpjo, která je sužována mnoha tajemstvími a spory. Teppei (Takuja) je hlavou ocelářské divize, sní o tom, že dostane svoje výrobky do zahraničí. S nekalou konkurencí se rozhodne vyrovnat nejen pomocí keibacu (rodinné konexe získané sňatkem), ale stavbou vlastní hutě. Na to však musí sehnat kapitál a přesvědčit celou řadu lidí, že jeho sen není jen sen, ale geniální obchodní záměr nutný pro budoucnost průmyslu... Seriál ma luxusní herecké obsazení a nejen Takuja podává vynikající výkon. Výprava, stylizace 60.let se mi líbila, hudba vynikající (Hattori Takajuki). Hlavním oponentem hrdiny je vlastní rodina, zejména otec Daisuke (Kitaodži Kinija), hlava banky Hanšin, který má jiné představy a cíle o byznysu, rodině, co má kdo dělat. Celkem napínavé drama kazí oslí můstky, obstarožní postupy vyprávění, včetně vypravěče. Dále seriál tíží scénáristická neschopnost často přinášet zásadní zvraty jinak, než běháním cirka, dvou tří charakterů k hlavním postavám. Působí to fakt pitomě a otravně, děj je sice napínavý a vyústění překvapivé, přesto jsou tady výpadky tempa, napětí obecně. Zajímavá série, která je v Japonsku klasikou, originál z roku 1974, letošní remake https://mydramalist.com/58095-karei-naru-ichizoku jsem ještě neviděl, Zízo musíš vše zrecenzovat!:) ()