Ve filmu Alexandry Gowin a Ireneusze Grzyba se krásně prolíná realismus s absurditou. V takto vykonstruovaném světě se šedá Lodž zaplavuje vlnou kalifornského slunce, hlavní hrdinové sní o líbání s jezevcem a poslechnou si děsivé povídání o psím sádle. Nonšalance, příjemná nálada a surrealistický humor je však jen jedna část pasti nastražené na diváka. Místo bezstarostné fantazie se nám na plátně představuje věrohodný portrét popleteného, nestabilního a iluzemi krmeného života dnešních dvacátníků. Citový trojúhelník mezi Asiou, Kasiou a Piotrem staví ve skutečnosti na nejistých základech a zdánlivá nezávislost hlavních hrdinů je fakticky jen známkou bezradnosti a zoufalství. Snímek Malé střepy je romantická antikomedie, která se mění v kroniku milostných nehod, a místo happyendu nám nabízí pořádnou katastrofu. (Kino na hranici)

sochoking

Výborná letná poľská pohodová indie oddychovka, ktorá vylieči každú ubolenú dušu. Krásna a bezstarostná atmoška s uletenými postavičkami a suprovou muzičkou. Takéto niečo som dnes potreboval ako soľ! ()