Baví mě vyhrávat

Dokumentárny / Športový / Krátkometrážny
Československo, 1988, 17 min

Réžia:

Olga Sommerová

PhDr. Helena Suková (* 23. února 1965 Praha) je bývalá česká profesionální tenistka, ženská světová jednička ve čtyřhře, držitelka čtrnácti Grand Slamů, z toho devíti v ženské čtyřhře (vyhrála všechny čtyři turnaje) a pěti ve smíšené čtyřhře, čtyřnásobná finalistka dvouhry na grandslamových turnajích, vítězka Turnaje mistryň ve čtyřhře a finalistka z dvouhry. Na okruhu WTA získala deset titulů ve dvouhře a šedesát devět ve čtyřhře. (oficiálny text distribútora)

Fjera

Podprůměrný až nicneříkající dokument. Tohle se Sommerové a Špátovi krutě nepovedlo. Neuvěřitelně trapná a nedůstojná je scéna z besedy, kdy se moderátor snaží ze Sukové dostat jméno ideálního partnera tenisty ze světové špičky. Sukové je to nesmírně trapné a snaží se poměrně dobře z otázky odejít, ale moderátor nepolevuje. To ti to fakt nedochází, zabedněnče? No, to bys asi, dědku, čuměl, kdyby Suková řekla ženské jméno, co? Opravdu se mi nelíbí, když všichni apriorně předpokládají, že jste hetero a veřejně vás ztrapňují otázkami na ideálního partnera. ()