Vavča

Je to ode mě ostuda, že jsem nenapsal koment už dříve, když jsem to viděl, jako jeden z mála. Košatý příběh z doby 80.let, kdy v Koreji rozhodoval o věcech diktátor s vojenskou chuntou v zádech. Tradiční korejské stereotypy jak jste zvyklí, chudá a bohatá rodina, hlavní hrdinové marně toužící po vztahu s vysněným partnerem, protože nemá ten správný sociální status, nebo tomu někdo záměrně brání atd. Ke sledování mě přimělo silné herecké obsazení, dvě hlavní dvojice hrají fakt na plné pecky, Hwang Jeong-eum podle toho co jsem zatím viděl, nejlepší role v kariéře, tradičně výborný Kyeong-ho Jeong, ale vůbec nezaostává ani dvojice Ryu Soo-Young a Seo Hyo-Rim, jejich příběh je dokonce možná ještě silnější a zajímavější. Navíc do toho přihrávají starší charismatičtí herci. Seriál se snaží přinést na korejské poměry realistickou atmosféru, příběh, pečlivé vykreslení postav a do značné míry se mu to daří. Občas trocha akce, thrillerového napětí, ale především drama s klasickou korejskou tragičností a nenaplněností tužeb. Tohle není vůbec špatný a zbytečný seriál, jen mi přišlo, že děj zbytečně natahovali, stačilo to o pár dílů zkrátit a čtvrtá hvězda byla doma, takhle je to tři a půl. Sledoval jsem to tehdy v dost velkém časovém presu, nevylučuji, že repríza v klidu mě přiměje zvednout hodnocení, ono není nikdy snadné udržet kvalitu na větší počet dílů. A tradičně si neodpustím Hwang Jung-Eum hrát umí, odnesla si za seriál dvě ceny za svůj výkon, hraje velmi dospěle a realisticky v náročné roli. ()