Ďalší život môjho otca

(festivalový názov)
  • Česko Další život mého otce (viac)

Mózes je nesmelý, neistý mladík, ktorý skončil štúdium teológie a žije s rodinou v zapadnutej dedine. Má dosť zložitý vzťah s autoritatívnym otcom, pastorom, ktorý ho neberie veľmi vážne a prehliada ho. Jedného dňa otec náhle zomrie a Mózesovi sa ako jedinému z pozostalých začne zjavovať jeho duch. Mladík sa všemožne snaží prísť na to, ako by otcov duch mohol nájsť pokoj, a zrejme prvý raz v živote sa dostane do situácie, keď musí vziať veci pevne do svojich rúk. (MFFK Febiofest)

hippyman

Maďarskou kinematografií víceméně netknutý, vyrazil jsem na hodinku a půl nasát něco festivalových uhrů. A jak už tomu bývá, když mám pramalá očekávání, dostaví se výjimečný zážitek. Směsice žánrů hrála střídavě na rozdílné struny a vyvolávala tu melancholii, tam výbuchy smíchu a celkově zanechala více než příjemný dojem z "milého" debutu (!) mladé režisérky a scénáristky v jedné osobě. A k tomu palec nahoru za kameru. Köszönöm a 80%. ()

johny89

Typická ukázka toho, jak je hodnocení některých uživatelů ČSFD mimo. Film má výjimečně vysoké hodnocení (82%), ale dle mého názoru si jej vůbec nezaslouží. Když srovnám film s nějakou opravdu dobrou komedií, například "Co jsme komu udělali" (http://www.csfd.cz/film/370681-co-jsme-komu-udelali/), tak nechápu, proč má Další život mého otce o 4% lepší hodnocení, když v kvalitě je propastný rozdíl. Možná je to proto, že tento film je trochu depresivní, nic se v něm nestane a Maďarsko v něm vypadá jak jak Sibiřský venkov v roce 1950 postavený v duchu socialistického realismu. Ale na obranu filmu musím říct, že zpočátku byl film i vtipný, alespoň do té doby, dokud tam figuroval otec. V okamžiku kdy otec odešel odešla i veškerá zábava. Hlavní hrdina pro mě byl synonymem pro nesympatického herce. Dokonce jsem zvažoval pouze dvě hvězdičky, ale zase tak špatné to snad nebylo. ()

Malarkey

Hodně slušný maďarský kousek a zároveň debut, co si pohrává s černým humorem, který mi tady každopádně hodně sedí. Zároveň se mi moc líbilo, jak si film pohrával s filmovými náladami. Chvíli je film poměrně dobře vtipný a trefný, aby následně byl depresivní, až smuteční. To všechno ale má smysl a v závěru filmu o tom diváka jednoznačně přesvědčí. Musím říct, že z Maďarska se čím dál tím častěji setkávám s originálními a nápaditými černohumornými filmovými kousky a tento nebude výjimkou. Na jednu zemi je to pravděpodobnost až nezvykle vysoká a dobře jí tak. ()

d.beseda

Toto maďarské drama s výrazně komediálními prvky opravdu, dle ohlasů po projekci, festivalové publikum nadchlo. Originální námět byl přetaven do zajímavé filmové podoby. Tomuto snímku nemám moc co vytknout. Všichni herci vystupovali naprosto přirozeně a uvěřitelně, ale Eszter Csákányi ve vedlejší roli a Kristóf Máront excelovali. Ve filmu je spousta humorných scén, které si však udržují svou uměleckou úroveň a nechtějí diváka rozesmát za každou cenu. Jeden z festivalových film, které určitě doporučuji ke shlédnutí. ()

sochoking

Lúbilo sa mi to kôli tej islandskej nálade. Film som mal stiahnutý s českým dabingom, kedže sa mi iný release nepodarilo odšéfovať a hoci to pomerne oslabuje zážitok z filmu, výborne to kamuflážovalo fakt, že ide o maďarskú záležitosť a nie práve o ponuro depresívnu islandskú. Výborné i napriek tomu! ()

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (viac)