UFC 174: Johnson vs. Bagautinov

Športový
Kanada, 2014

Účinkujú:

Andrei Arlovski, Joe Rogan

Show se uskutečnila 14. června 2014 v Rogers Arena (Vancouver, Kanada). Na hlavní kartě se sešlo pět zápasů.
1) Ovince Saint Preux vs. Ryan Jimmo
2) Brendan Schaub vs. Andrei Arlovski
3) Rafael Cavalcante vs. Ryan Bader
4) Rory MacDonald vs. Tyron Woodley
5) Demetrious Johnson (c) vs. Ali Bagautinov (UFC Flyweight Championship) (TheSpearCZ)

ConanVJ

(13) Preux vs. Jimmo 3,5* Takovej lačnej zápas ve kterým chyběl nějakej větší zápal. Nakonec ukončenej zraněním soupeřovi ruky. TKO. .......... Arlovski vs. (14) Shaub 4* Hodně vyrovnanej zápas, kterej se pořádně rozjede až v posledním kole. i když jsem Andreiovi fandil, vítězství bych viděl na druhý straně i když byl Shaub celkem zmasakrovanej v obličeji. Od Andreie jsem čekal větší nástup do akce a hlavně tvrdší figh, kterých míval požehnaně. To poslední kolo bylo spíš pro Stauba podle mě. I docela krev tu je ke konci. ............. (9) Bader vs. (12) Feijao 4* dosti jednostranná záležitost ve který je od všeho něco. ........... (2) MacDonald vs. (3) Woodley 4* Opět jedno strannej fight, kterej končí na body. ........... (c) Johnson vs. (4) Bagautinov 4*Tohle zpočátku nevypadalo tak jednostranně, ale postupem času to bylo jasnější a jasnější. Žádný překvapení ne nestalo a jsem zvědavej, kdo šampiona nakonec sesadí. Zatím nevidím nikoho, kdo by mohl zlomit. .......... Celkově hodně rozporuplný event. Sice to vidím na čtyřkový zápasy, ale celkově tu není nic z čeho bych se posadil na zadek a ani nic, co bych si nějak výrazně vryl do paměti. Celkově si to pro mě 4* nezaslouží. Chyběla tomu nějaká submisse, K.O. nebo drtivý TKO............... dávám těsných 69% :) ()

The Viper

Našlapaná startovka, která ovšem postrádala finishe a navíc k tomu i dramatické momenty. Kromě vyrovnaného zápasu Arlovskiho se Schaubem se jednalo o dominantní výkon vždy jednoho z borců, přičemž na papíře to měly být více než vyrovnané zápasy. Co bych vyzdvihl ? Výkon Ryana Badera, který ožil a chytl druhý dech, ovšem za pomoci naprosto pasivního Feijaa, který se vzchopil za celý zápas asi ke dvoum útokům, jinak se nechal bít a házet na klec, kde ani on jako muay thai specialista nedokázal v klinči potrápit Badera. Radost mám z výhry Arlovskiho, který ovšem předvedl asi nejhorší výkon od zápasu s Fultonem. Na výhru i když těsnou to stačilo. Co se ale potvrdilo, tak velké nedostatky Tyrona Woodleyho v jeho kondici a naivitě, který se snaží opravdu jen sázet na granát z pravačky bez žádných kombinací, těch nadruhou stranu předvedl velké množství Rory, který Tyrona totálně rozebral, aby jej potupně ve třetím kole přejel i ve wrestlingu. ()

• Bývalý UFC šampion v těžké váze Andrei Arlovski se vrátil do UFC po 6 letech. Předtím měl naposledy zápas v roce 2008. (Nathanielmon)
  • Bonus 50 000 amerických dolarů si jak za zápas večera, tak za výkony večera, odnesli borci z předzápasů, což není častým jevem a zároveň to je smutným potvrzením, že hlavní program s mnoha hvězdami se tentokrát co se týče atraktivity zápasů vůbec nepovedl. (AlistairMir)
  • Tae Hyun Bang bral bonus jak za zápas večera tak i za výkon večera a přilepšil si tak o 100 000 amerických dolarů. Přitom jistý plat má jen 8 000 dolarů za zápas. Tentokrát si tak přišel na 8 000 dolarů jako základ a 8 000 jako výherní bonus (UFC vítězi vždy dává dvojnásobek základu) a navíc bonus 100 000, tedy celkem 116 000 amerických dolarů. (AlistairMir)