Kráľovstvo troch rybníkov postihla zlá kliatba. Čarovné bytosti nechali zo všetkých rybníkov zmiznúť ryby, aby potrestali domýšľavého kráľa Boleslava (Ondřej Vetchý). Lenže tento trest sa obrátil najmä proti poddaným. Zmiznutie rýb ich zbavilo tradičnej možnosti obživy. Svoju nespokojnosť dávajú stále hlasnejšie najavo a vzťahy sa zhusťujú aj vo vnútri kráľovskej rodiny. Kráľova dcéra, princezná Lidunka (Jenovéfa Boková), má úplne iné predstavy o živote ako jej macocha. Chce nadviazať na tradičnú úlohu, ktorú mladé ženy v tomto kráľovstve vždy napĺňali, ale stáva sa jednou z hlavných postáv diania, v ktorom sa o svoje miesto na výslní preťahuje niekoľko podvodníkov. Najviac podfukár a zlodej Nikdáš (Ondřej Pavelka), ktorý čarovným bytostiam ukradol kúzelný prútik a má zrazu v rukách veľkú moc. V pravý čas sa ale objaví mladý rybár Ludvík (Lukáš Příkazký). Bude to práve on, kto prekoná kliatbu, zachráni kráľovstvo a získa ruku princeznej? (TV Markíza)

lacertacz

Negací všeho evidentně nevzniká klad. Pohádka, která není pro děti? Herci, kteří se pitvoří hůř než neherci na dětské besídce? Scénář s nápadem, který zůstal jen nápadem? V čem je to lepší než Troška - sám jsem překvapen, že se musím takhle ptát. :( ()

LiSaiFun

Myslím že je neštěstím této pohádky, že byla uvedena ve svátek, kdy většina uživatelů z nějakého důvodu očekávala nového prince Miroslava nebo tak něco. Přesně z těchhle lidí si tato pohádka ovšem dělá srandu, což pochopitelně neunesli. ()

RenataD

Netradiční "pohádka". Asi spíše pro dospělé, ale skvěle jsem se pobavila. Perfektní vtipy, pěkné písničky. Kdo má rád ulítlý humor, tak určitě zklamán nebyl. Je jasné, že očekávání bylo jiné. Také jsem se na to musela podívat podruhé, potřetí... a pořád se směju.. ()

clive3

Po hodne dlouhe dobe opet pohadka tak trochu pro dospele s tim ze i deti to mohóu bez ujmy shlednout a to se ceni. Mistrovsky hrajici Ondra Vetchy byl sperkem cele pohadky. Windows zvuk genialne pouzity. Neveril jsem ze to nekdy reknu ale bylo tam malo pisnicek a ta uplne nej az na konec. Samozrejme chapu, ze pro nekoho to nemusi byt uplne stravitelny humor, ale proto jeste tento pocin nemusi byt honorovan jako odpad, kdyz pak autoru tohoto hodnoceni vynaseji do oblak kazdou US koninu. Dialogy jsou velmi vtipne a dobre interpretovane. Ja jsem dal plny pocet, protze pro me to byla pohadka cislo 1 letosnich Vanoc. Ostatni byly jaksi ocekavane a nutne... a nekdy i nudne... ()

StepankaKuky

Dlouho jsem se u ničeho z české produkce tak nepobavila...krásně volné a krásně ulítlé, co scéna to hláška, vtipné herecké výkony, všichni pobavili...více takových projektů!!! Kuku! ()

Hanecek odpad!

V téhle pohádce bylo všechno. Možná snad chyběla jen japonština, ta by k tomu nebyla špatná. A pak také kreslený záporák. ČT může financovat třeba Chaloupku na vršku, ale raději asi toto. Mé děti řekly, že nejsou kreténi a televizi vyply. A udělaly dobře! ()

chrisw

Hvězda dolů za přestylizovanou a pitvořící se Vilhelmovou. Čtyři nahoru za fantastického Taclíka a Plesla, převrácení pohádkových konzerv dnem vzhůru a odvahu se vykašlat na většinové publikum.. Já jsem prasodlak. ()

woodenapple

Správně střelená pohádka, vymykající se naprosto všem rysům vánoční pohádky, natož pohádky klasický. Zvuky Windowsů, Rybo - Prasodlak (mimochodem Taclík je v tý roli fakt skvělej), princezna provádějící pravidelnej workout (ach, Jenovéfa) a Plesl bílej jak napudrovaná dětská prdýlka... Tyhle věci si prostě nemůžete umět představit v jedný pohádce, dokud neuvidíte tuhle. Nakonec to má ale stejně jeden rys, který spojuje všechny pohádky, filmy, seriály, lidstvo a vesmír - LÁSKA (ááách). A ač to tak nevypadá, ta pohádka je inteligentní a humor v ní použitý též. Nedivim se nízkýmu hodnocení, tohle není pro všechny. No, ale mě to moc ba a vůbec mi to neva :) ()

FR4NK

Tady asi nikdo nepochopil, že se nejedná o pohádku, ale o pohádkovou KOMEDII. Asi jste ztratili definitivně smysl pro humor, když vidím to hodnocení. Jestli Vás tohle nerozesměje, tak jste na tom opravdu špatně. Super satira. Plesl vynikající, stejně jako Taclík a Vetchý. Já se bavil báječně!! 100% ()

Allica

Byly tam fajn vtipy a celkově to spíš byl divadelní film - s divadelními a umělými hereckými výkony. Něco bylo spíš i trapné, než vtipné, nebo pohádkové či komediální. O lokacích se moc nedozvíme a krásou nebo originalitou nepřekypují - tak jak by to mělo být v pohádce, byť komediální. Byl to takový zvláštní patvar. Kdyby byly lepší filmy. ()

Eloi odpad!

Naneštěstí jedna z nejhorších "pohádek", které v ČT vznikly. Je to pouze pitomé a nevtipné cosi. Dokonce i Ondřej Vetchý zklamal. ()

Chenile

Je to takova pohadka spis pro dospele, plne dvousmyslu a podobne. Totalne skvele herecke obsazeni. Ale celkove to zadny megahit neni. Ale vzhledem k tomu ze se jedna o TV pohadku, davam hvezdu navic, protoze je urcite lepsi, nez plno pohadek, co jsme meli sanci protrpet v kine ()

Jan_Hybern

Jedna z nejvtipnějších a nejoriginálnějších pohádek posledních let. :)) No, asi se možná nehodí zrovna k představě štědrovečerní klasiky, ale má opravdu neokoukaný humor. No a skvělé herecké obsazení! :) Na tuto pohádku se budu vždy těšit. ()