Laurel a Hardy by si rádi zahráli partičku pokeru. Jak se ale dostat ven, když je žárlivé manželky doma střeží jako dvě supice. Hardy to však umí zařídit, a za chvíli tak oba spokojeně klušou na vymyšlené divadelní představení. Cestou však dojde k nehodě, po které je nutné usušit svršky v apartmentu jisté dámy. Mezitím v divadle vypuká požár, takže když se nic netušící pánové vrací domů, jejich manželky už mají jasno. (dopitak)

josieaddms

Dokonalé. Musím říct že přes to, že je to němé, je to velmi výmluvné. Replika "Odvaž se, buď bohém" A vůbec celá ta scéna s tou korpulentní dámou v jejím překrásném bytě mi přišla naprosto senzační. Sice moc nemusím tehdejší humor založený na tom, že jeden druhému člověku něco neřekl, a to rozpoutalo celý konflikt, ale tenkrát to prostě byl ten styl. Navíc Laurel a Hardy v poslední době na chvilku vždycky zaplaší moje smutné nálady. Mě se to líbilo. ()

Pitryx

Tak na mne to bylo spíše hodně „ukecané“. Ne, že by to nebyla místy legrace, ale viděl jsem i jejich lepší filmy. Tu závěrečnou scénu jsem už někde viděl. ()

dopitak

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Three (1919-1929). Zálety bez alibi aneb bez spolupráce novinářů se nepouštějte ani přes ulici, natož na hazardní hry. ()

Iggy

Česky Domnělá nevěra. Stan a Ollie konečně uniknou svým přísným manželkám pod záminkou, že jdou do divadla. Cestou na poker ale spadnou do kaluže, když sbírají cizím dámám klobouček a jsou k nim pozváni se usušit. Tlustá krasavice otevřeně flirtuje se Stanem, pěkně ho pošťuchuje a pohrává si s ním. Naneštěstí se ale vrátí její manžel a oba záletníci prchají oknem, kde je zahlédnou jejich manželky. Doma pak pěkně dusí hlavně Olivera, který jim barvitě popisuje, co všechno v divadle viděli, což mu potají z novin napovídá Stan, než zjistí, že divadlo vyhořelo. Nakonec na ně ženy vytáhnou zbraň a po výstřelu začnou v celé ulici vyskakovat z oken desítky záletníků. Úplně stejný gag je použitý také v grotesce s Benem Turpinem The Eyes Have It (1928) a sami Laurel a Hardy si ho zopakovali ještě v Dubových palicích (Blockheads, 1938). ()

• Snímek byl natočen jako černobílý, ale v pozdějších letech byl kolorizován. (Radar)