UFC Fight Night: Brown vs. Silva

(relácia)
  • USA UFC Fight Night 40 (neoficiálny názov)
Športový
USA, 2014

UFC Fight Night s řadovým číslem 40 nám nabídne jako hlavní zápas večera pikantní souboj mezi veteránem Mattem Brownem, který je ne nadarmo přezdíván "Nesmrtelným", a brazilským dravým talentem Erickem Silvou. Matt Brown je momentálně na vítězné dráze, jeho tvrdý styl a srdce bojovníka mu umožňují brát si jedno vítězství za druhým a nyní bude moci opět dokázat, že si nekompromisně kráčí pro titul. Erick Silva je proslulý svou obrovskou výbušností a dynamikou, má černý pásek v BJJ a i on už stihl v UFC posbírat několik hlav a získat si svým atraktivním stylem pořádnou základnu fanoušků po celém světě. Nyní se tito dva borci střetnou v jedné kleci a ze vzájemného souboje vzejde nová hvězda s titulovými ambicemi! (Rohata krysa)

ConanVJ

(10) Cariaso vs. Smolka 3,5* Celkem povedenej fight, kterej mohl být ukončen v půlce zápasu, škoda. .......... Palelei vs. Potts 4* Pěknej rychlej zápas odehrávající se vetšinou na zami a ukončenej K.O. ........... Magny vs. Means 4* Dvě kola vyrovnanej zápas a poslední rozhodlo. Je zde spousta takedownů a souboje jsou tak půl na půl na zemi a strikově. .......... Koch vs. Cruickshank 4,5* Krátkej fight se skvělým zakončením TKO. Parádní headkick a následná masáž na zemi byla parádní ............ Salas vs. Wall 4* Rychlý zápas ukončený pěkným K.O. .......... Philippou vs. Larkin 4,5* Parádní rychlej zápas ukončenej luxusním K.O. .......... (7) Brown vs (14) Silva 5* BOMBA, BOMBA, BOMBA Tenhle zápas je zběsilá rychlá smršť od začátku do konce. Tolik loktů, kolen, takedownů pokusů o submisi a v takovém rytmu sem dlouho neviděl. Nakonec byla i krev a divím se, že nepřišla dřív vzhledem k tolika lokrům. Parádní TKO a luxusní podívaná. ........... Pěknej event kterému vévodí hlavní zápas, kterej je opravdu parádní. Za ten dávám eventu 90% :) ()

AlistairMir

Tak tohle byl mazec !! Velmi povedenej event plnej dobrejch zápasů a já jich tu s dovolením pár vypíšu takže kdo to ještě neviděl ať nečte protože tu budou SPOILERY. Jdeme na to : První zápas o kterém musím napsat protože bych jinak večer neusnul je zápas v těžké váze. Můj oblíbenej těžkotonážník Soa "Hulk" Palelei se utkal s Ruanem Pottsem. Palelei šel do zápasu s velmi působivou vítěznou šňůrou deseti před limitem vyhraných zápasů a jelikož to bylo vždy KO či TKO tak se dalo čekat, že soupeře by po zápase mohla bolet hlava. A šlo se na věc. Palelei hned na začátku zabodoval takedownem a i když si naběhl do gilotiny tak se mu z ní povedlo dostat a po chvilce se dostal do vítězné pozice a BUM...Konec...Soa má prostě ránu jako z děla a chudák Potts viděl všechny svatý. Prostě Hulk se zlobil, Hulk ničil a Palelei jasně ukázal, že se s ním musí počítat. Navíc se stále lepší a tímto zápasem jasně dokázal, že má na víc než na střed HW a je na čase mu dát někoho zvučnějšího jména a šanci proniknout do TOP 10. Formu na to rozhodně má tak uvidíme. Dále bych se zmínil o zápase Constantinouse Philippoua (dále Kosťa) a Lorentze Larkina. Kosťa šel do zápasu po dvou prohrách v řadě a nutně tak potřeboval zvítězit. Je to velmi nebezpečný fighter, bohužel s obrovskou slabinou v boji na zemi. Tento zápas se však odehrával v postoji a to Kosťovi vyhovovalo a už od začátku měl lehce navrch. Netrvalo dlouho a přišla lahůdková kombinace zakončená peckou na bradu a Larkin šel k zemi. Rozhodčí zápas odmával a bylo vymalováno. Osobně se nedivím ta rána byla strašlivá já bych tam spal ještě teď tohle prostě nemohl Larkin ustát. Kosťa se tak vrátil na vítěznou vlnu a s kolegou Viperem jsme si říkali, že do budoucna by bylo fajn kdyby se poměřil s Belfortem tak kdo ví...No a poslední zápas o kterém se chci zmínit je hlavní zápas večera - Matt Brown VS Erick Silva. A že to byla BOMBA !! Hned na začátku mě naštvali fanoušci co na Silvu bučeli jak kdyby jim zaraždil křečka nebo přebral holku. Silva na sobě nedal nic znát, ale rozhodně to nepotěší když víte, že Vás všichni chtějí vidět ležet v krvi...Na druhou stranu Brown si mohl užít jásot a bylo tak jasné komu se tu fandí a zápas mohl začít. No a zápas nám skončil málem dřív než pořádně začal. Hned v první minutě Silva vyslal kop přímo na tělo Browna a jestli mu ty žebra nezlámal tak mu je minimálně šeredně narazil. Bomba jak když kopne kůň a Brown šel k zemi. Silva okamžitě přiskočil a začal do něj bušit a už už to vypadalo, že to Herb odmává...Ten má ale své zbrklé ukončování zápasů naštěstí za sebou a tak pečlivě sledoval, že Brown není mimo a nechal zápas pokračovat. Brown jasně dokázal proč má přezdívku Immortal (Nesmrtelný) a sodu přežil. Silva viděl, že tudy cesta nevede takže změnil taktiku, dostal se Brownovi do zad a snažil se ho uškrtit. Což se mu málem podařilo ale Brown přežil i toto. Prostě Immortal no...Navíc se mu povedlo dostat se zpátky na nohy a pak se stalo něco s čím asi nikdo moc nepočítal. Brown začal Silvu třískat doslova hlava nehlava. Chudák Silva asi ani nechápal co se to děje z ničeho nic na něj pršely lokty, kolena, zvedáky a Silva dokazoval že je opravdovej držák jelikož všechny bomby ustál. Jenže Brown jel dál a třískl se Silvou o zem (jo fakt s ním fláknul jak s hadrovým panákem) chvilku na to podruhý a pak ještě přidal už klasickej takedown. To vše v asi devadesáti až sto vteřinách co chyběly do konce kola a řeknu Vám takovéhle otočení kola jsem snad ještě neviděl. Druhé kolo pokračovalo kde první končilo tedy Brown do Silvy bušil ale ten i přes nehorázné bití stále stál. Jen jsem zíral co snese protože normální člověk by už ležel v bezvědomí a on stále vzdoroval. A pak vyslal další brutální kop na žebra a klobouk dolů teď zase před Brownem protože dostat do načatých žeber takovou pecku tak to bych bulel ještě tejden, jenže on to ustál a jelo se dál. Chvilku na to do nich dostal další bombu tentokrát rukou, ale i když se mu obličej křivil bolestí, tak dále vysílal smrtící komba a většina jich končila na hlavě Silvy, který druhé kolo jednoznačně prohrál ale snesl toho opravdu ranec. A šlo se do třetího kola. A bylo to tu zase. Brown tam sázel lokty, kolena, zvedáky a chudák Silva přišel i o poslední zbytky kyslíku ale ještě se držel. Chvilku na to přišel takedown a to byl začátek konce. Brown ukázkovým ground and pound (pro laiky - bum bum vsedě na ležícím soupeři) demoloval Silvův obličej. Ten se zalil krví ale stále odmítal padnout !! Brown ale nepolevil, stoupl si nad ležícího Silvu a nakloněn dál sázel neskutečné bomby až Herb zápas odmával. A dobře udělal Silva se kryl už jen na autopilota a fakt toho měl dost. Neskutečný zápas kde oba dva ukázali obrovské srdce a vůli tak tedy vyhrál Matt Brown a se sedmi výhrama v řadě si nahlas říká o titulovej zápas. Respekt oběma bojovníkům za zápas co byl třešničkou na dortu velmi podařeného eventu. Tak a to je pro dnešek vše já se s Váma loučím a zase příště na viděnou u dalšího eventu. () (menej) (viac)