EDC 2013: Under the Electric Sky

FFilipCZ

Osobně jsem navštívil Ultra Music Festival ve Splitu v létě roku 2013 a považuji to za nejlepší zážitek mého života. Oproti EDC nebo třeba Tomorrowlandu je ale Ultra slabý čajíček. Líbí se mi propojení aftermovie s opravdovými lidmi, kteří se eventu zúčastnili, jaké jsou jejich životy, co všechno pro to museli obětovat. EDC není pořádáno proto, aby se tam představili nejznámější světoví DJs, EDC tu je pro lidi a pro komunitu a o tom hlavně by muzika měla být. Spojovat lidi se stejným zájmem a zálibou a dopřát jim nezapomenutelný zážitek. ()

sedlo03

Aftermovie do kterého se přidali lidské příběhy. EDC určitě musí být jedinečný zážitek, produkce vypadá top notch a energie z toho jen srší. Američané přijali EDM za své a na první pohled poznáte, že se to koná právě v USA. Přesto mi tam chybí ten pořádný festivalový zážitek jako stanové městečko, tady si to lidé spojí s návštěvou města, což je jejich specialita (viz Ultra). Rád bych se tam jednou podíval, ale na Tomorrowland a jeho atmosféru a jedinečnost to nemá. ()