Marvel's Luke Cage - Série 1

(séria)
USA, 2016, 11 h 47 min (Minutáž: 46–66 min)

Kamera:

Manuel Billeter

Mike Colter, Simone Missick, Mahershala Ali, Theo Rossi, Alfre Woodard, Rosario Dawson, Erik LaRay Harvey, Karen Pittman, Ron Cephas Jones, Jaiden Kaine (viac)

Neprůstřelný ochránce Harlemu Luke Cage bojuje proti zkaženým politikům, nelítostným gangsterům a démonům z vlastní minulosti. (Netflix)

mm13

Čo sa podaktorým páči trochu menej či vôbec nepáči, to tu patrí kvôli žánrovým hrám (blaxploitation) a kvôli prostrediu (Harlem). Takže nereptať, šliape to celé ukážkovo; samostatne (ako vydarený výlet na pole čierno-čiernej gangsterky) aj v kontexte celého rozrastajúceho sa fikčného sveta (ako ďalší z dielikov veľkej skladačky). Šikovná, vzrušujúca prácička, dokonalý televízny relax. ()

Yoshitsune

Luke Cage má dobrou první sérii, o tom neni pochyb, ze seriálu je cítit ten pravý nádech Harlemu, Wu-Tang Clan (v jedné epizodě i Method Man) Čínská restaurace, holičství uprostřed, nad tím vším tkví král ulice Cornell. Do toho všeho neochotně vstupuje Luke Cage, který první co chce, je dělat problémy, nakonec si ale problémy najdou jeho a on přestože nechce přijmout svůj úděl hrdiny, je to něco co ho nakonec dožene, tak jako všechny v Harlemu. Herec Mike Colter, se role Luke Cage zhostil, velice dobře, hned v první epizodě sem si ho oblíbil. Co se týče záporáků, Cornell je fajn má kuráž a umí být nebezpečný, ale přeci jenom větší svaly má Diamondback, který je lépe vybaven na Luka a celkově, je Diamondback mnohem nebezpečnější než Cornell. Ale jak Cornell, tak i Diamondback sou jenom svaly, sice mají své plány, ale nejvíc nebezpečným záporákem pro mně byla Mariah, nejen že ji to myslí, ale zároveň umí prodávat, umí lidem prodávat strach a nenávist, umí lhát a tvářit se, že je to pravda, takovýhle člověk je horší než kdejaký psychopat. Mariah Dillard, snad přeroste všechny záporáky, co kdy Marvel stvořil, Thanos, Ultron, Annihilus, Azazel a další sou ve srovnání s Mariah ničím, protože lidi jako ona, dokáže v lidech probudit to nejhorší co v nich je, takový záporák nelze vyřídit násilím, na takové se musí chytře. Seriál se mi hodně líbil, dvě epizody měli sice slabší, průběh, ale neni to nic strašného. Akce jako taková, až na závěrečný díl, nepředvede nic velkého, ale tenhle seriál neni a nechce být o akci, je to o lidech a to je lepší než všechna akce. ()

MartinezZ

Koukatelné. JEN koukatelné. Luke je blb, co nedokáže nic vyřešit rovnou, jelikož je správňák. Ne, není, je to blb. A tak je třeba naprosto malicherný příběh roztáhnout na 13 (!!!) dílů, navíc, v rámci šetření a nutnosti i tak natáhnout díly na odpovídající délku, každý obsahující extradlouhé úvodní zbytečné tak nějak abstraktní titulky. Ke konci jsem ty díly už posouval a hledal, kde se děje vůbec něco zajímavého. Upadalo to do pěkné nudy. ()

Remivsremi

Tak bohužel Luke Cage nezvládl dosáhnout kvalit DD či JJ. Celá řada byla velmi přímočará a jednoduchá, bez zásadních scén nebo pamětihodných okamžiků. Tato postava na to zkrátka neměla. Rozhodně ho rád uvidím v týmovce nebo jako hostujícího hrdinu v jiné komiksárně, ale sám to prostě neutáhne. Druhou řadu si nezaslouží a mrzí mě, že zrovna on byl první přešlapem spolupráce Netflix/Marvel. Season 1 – 60% ()

Shakers

1. séria 60%. Celkom slabota, na Daredevila sa to nehrabe ani náhodou a aj v Jessice Jones mi prišiel Luke Cage o niečo lepší. Príbeh ma moc nebavil, ale Luke Cage bol fajn. Škoda len, že nie som čierny, pretože som mal pocit, že tento seriál je točený hlavne pre nich. Každá dôležitá postava je tmavšia ako podklad tohoto komentu. Ale kašlať aj na to. Predovšetkým ma to nebavilo preto, lebo sa tam až príliš zbytočne kecalo, záporaci moc toho neponúkli a nebyť niektorých zaujímavejších vzťahov a akcii moc by ma to nebavilo. Finále dosť veľké sklamanie a druhú sériu ani neplánujem pozerať. ()

• Každá z epizod první série má název podle písniček amerického hip hopového dua Gang Starr. (BaronMartin)
  • V jednu chvíli má na sobě Luke (Mike Colter) kovové náramky a čelenku (získané z experimentu), modré rifle s řetězy a žlutou vestu. Jedná se o odkaz na klasický komiksový kostým Power Mana, tedy Luka Cage. (MrMartinTm)
  • Ve scéně, kdy jde Luke Cage (Mike Colter) zabránit přepadení obchodu, si můžeme všimnout ve výloze obchodu letáku, na kterém je Stan Lee v uniformě policie. Stan Lee sice není tvůrcem postavy Luke Cage, ale je považován za jednoho z otců Marvel Universe a ve většině filmů od Marvelu si zahrál alespoň malé cameo. (Hovadin)