Chlemtám tvou krev

(festivalový názov)
  • Československo Vypiju tvoji krev (neoficiálny názov) (viac)

Parta satanistických hippie terorizuje vesnici, do které zavítá při své jízdě. Pořádá zde rituály, bere drogy a ubližuje zvířatům i lidem. Vše nabere však naprosto obludné a nezastavitelné obrátky, když tuto tlupu agresivních pobudů malý kluk nakazí vzteklinou z mrtvého psa. Nákaza se rychle šíří, mezi všemi vzniká zmatenost, halucinace, agresivita a vzájemné násilí. Bohužel se nákaza začne šířit i mezi ostatní obyvatele vesnice. Nikdo si není jist vlastním životem ... (Flipnic)

Xeelee

[FOD 2016] Jeden z prvních průkopnickejch gore a exploatačních filmů, kde se ze řetězu utrhli vzteklinou nakažení satanističtí hipíci!!! Na rok 1970 nevídanej nářez, jakej snad do tý doby filmový plátno nevidělo. Navíc ten film i víc jak 45 let po svém vzniku pořád funguje. Sice spíš jako zábavný béčko, než jako něco nechutnýho, ale nenudí a děj dává smysl. BTW proč vůdce satanistů vypadá jako Vinetou? :-) A přiznejme si to, kdo by po shlédnutí tohodle filmu nechtěl bejt jako malej Péťa? ()

Epistemolog

Neznámý nízkorozpočťák překračujíc svojí dobu scénařem. Bizarní postavy v tlupě okultní hippy sebranky táhne hranatý zjev hindského tanečníka Chowdhuryho a zajímavý soundtrack. Kdyby maskéři v závěru nakaženým místo pěny u huby přidali odpovídající make up, můžeme suše konstatovat, že jde o první barevný zombi horor.-) ()

Flipnic

V rámci roku vzniku je to neuvěřitelnej brutální a průkopnickej nářez. Brutální grindhousový explotation nářez, kterej samozřejmě utrpěl zubem času, ale na druhou stranu zde byl před ... vším snad možným, co moderní horror obsahuje, kromě první Romerovky (ze které zřejmě čerpal) a šíleností H. G. Lewise ... Film, kde se nejdřív mezi početnou bandou úchylných a násilných hippie šíří vzteklina díky klučinovi, který vytáhl z mrtvého psa krev a nakazil jimi koláčky pro ně určené. Film, s pomalým explotation rozjezdem, kde máme náznaky znásilnění, sexu, otevřenou nahotu a násilí na ženách, dětech a starých lidech. Film, kde se nakonec nakažená ženská vyspí s celou tlupou obrovitých dělníků a tím je nakazí taky. Film, kde poslední půlhodinu se sekají ruce, nohy, probodávají břicha durch, těhotná ženská si probodne břicho a týpek před zraky mladé holky usekne mačetou jejímu milému hlavu a pak s ní furt běhá okolo, film s šířící se nákazou, kterou zastaví až příjezd policejní squadry a pořádná palba z desítek pušek a revolverů ... Tak TOMUHLE ŘÍKÁM na rok vzniku 1970(!!!!!!) sakramentskej náser, ze kterýho snad později čerpali tvůrci všech "zombie-rabid" nákaz od Cronenberga až po anglány s "... dní poté" a ve finále i ten "I Legend". Prostě tohle se musí posuzovat v rámci jednak žánru a jednak roku vzniku (což tady na csfd prostě není bohužel zvykem). A tenhle grindhouse vznikl ještě před Last House on the Left (1972), což opravdu nechápu!! Z čirého nadšení z krvavého finále bych dal i plný počet, ale to bych se nechal zbytečně unést... ()

Goldbeater

Banda potulných hipíků si najde velmi pokleslou zábavu a s pomocí teatrálních krvavých rituálů začnou provolávat svou věrnost vládcům pekel. Čekáte, že je nějaká vyšší prozřetelnost potrestá a démoni si je podají? Kdepak. Stačí na to malý pomstychtivý klučina, který najde naprosto unikátní způsob, jak jim zavařit. Inu, dětská vynalézavost nezná mezí. Průšvih je, že se chlapcův „vědecký experiment“ tak trochu vymkne kontrole. Velmi vynalézavá zápletka obohacuje jinak zcela brakové zpracování grindhousového rázu a jde ve výsledku o docela zajímavou podívanou s trochou gore, bláznivou hudbou a bohužel dost slabě napsanými kladnými postavami, které se v druhé polovině snímku chovají stejně šíleně a nelogicky jako zlí a vzteklinou nakažení hipíci, od nichž by se to primárně dalo čekat. Jinak však zábavné a nápadité exploitation. ()

Karlos80

Mám rád staré '60 & '70s grindhouse filmy a tady musím skutečně přiznat že jde o jeden z nejlepších a nejoriginálnějších co jsem zatím kdy viděl, nechápu jak jsem tento jistě v mnoha ohledech průkopnickej film mohl tak dlouho opomíjet. Tady platí stoprocentně ono známé rčení, jak to bylo blbé a špatné, tak to bylo na druhou stranu dobré a zábavné. Dalších z klasických levných okultních exploitation filmů, kdy konkrétně zde režisér David Durston, zvládá svou práci tak dobře, že se z prostého žánrového filmu se stává něco mnohem důležitějšího (tzv posunují se hranice dál). Po roce '70 se ve filmovém průmyslu hodně věcí mění, filmaři nyní mohou porušovat jistá pravidla a zacházet tak daleko, jak uznají za vhodné. Na svou dobu byl film jistě velmi surový a krvavý, některé ty scény tady byly perfektně rušivé a odporné s dobrými gore efekty, nevzpomenu si jestli jsem něco podobného viděl třeba už z let '68-'69 (věci od H. G. Lewise teď nemám na mysli, v porovnání s tímto filmem, se jeho tři legendární gore filmy, jeví jako neškodné pohádky), myslím si že rok '70 byl skutečně zlomový. Parádní a bláznivý Gore-Fest! Podobné filmy co se týče námětu Hippie/LSD/Satan's/Rabies: "Night of Living Dead", "Helter Skelter" 76, "An American Hippie In Israel", "Love Thrill Murders", "Night God Screamed" atd. ()

• Toto byl první film, který byl cenzorskou organizací MPAA označen "X - ratingem" pro zobrazování brutality, násilí, krve atd. (Flipnic)
  • Film se dočkal tradičního cenzorského "střihu", mnoho minut brutálních scén z něj bylo odstraněno. Později v 80. letech vyšla VHS verze, kde byl "odborný" příhovor jisté dámy Mary Whitehouse, která varovala před jeho obsahem, škodlivostí atd. (Flipnic)
  • Jedná se o jeden z prvních filmů vůbec, který obsahoval základní téma rychlého šíření nákazy a změny člověka v agresivní a nemyslící zombie. (Flipnic)