The Canal

• Austrália The Canal (viac)

David Williams (Rupert Evans) pracuje ako archivár vo filmovom inštitúte. Jedného dňa sa vráti domov z práce a svojej manželke Alice (Hannah Hoekstra), s ktorou má päťročného synčeka Billyho, referuje, že má za sebou zvláštny deň. Pri prehliadaní starých archívnych dokumentov z roku 1902 si totiž všimol jeden, informujúci o ich ulici a dome, ktorý práve pred Billyho narodením kúpili, ako o stavbe nachádzajúcej sa v blízkosti vodného kanála s temnou minulosťou neobjasnených kriminálnych prípadov. Práve ich dom dominuje v jednom zo strašlivých prípadov toho roku. Keď Alice jedného dňa nečakane zmizne, David sa stáva svedkom série podivných až desivých udalostí, na ktoré neexistuje racionálne vysvetlenie. (sochoking)

XXXXXXXX

Slušná prvotina Ivana Kavanagha. Následuje pár poznámek pro páry s přírustkem, hledající vhodné bydlení: 1. Vždycky nejprv zkontrolujte domovní odtoky, pokud se u domu nachází kanál, nebrat. 2. Před koupí domu, si rovněž projděte jeho historii, domů, ve kterých se stala vražda, se dnes prodává přehršle. 3. Hlavě rodiny doporučujeme, aby si svou něžnou polovičku opravdu pečlivě sledovala, a pokud ji náhodou načapáte in flagranti, ingnorujte přiložené kladivo. 4. Veřejným záchodkům poblíž nespecifikovaných vodních toků, se vyhýbejte obloukem. ()

dzberry

… jojo, nejhorší je, když máte bubaka v baráku, v kanálu a nedejbože i v manželce. A vůbec nejhorší je, když jej k tomu všemu máte ještě i v hlavě. To vám pak nepomůže ani přestěhování se na severní pól. Bo bubak vám tam kdesi dřepí, vibruje, blbě mundruje a nutí vás vidět jen to, co sám chce, abyste viděli. Takového bubaka je nejlepší přepít. Ožralý bubak, dobrý bubak. ()

angel.CZ

Naprosté zklamaní. Čekáte že ,,horor´´ co má 60% bude v něčem dobrý, jenže duchařinu čekat nemůžete to samé ani o masakrech (což nepovažuji za horor). Chvilkové napětí střídá 15 minutová šílená nuda s hudbou co bych složil na piano pro batolata a o co vlastně šlo ? Totálně o nic ! Je to krásně propletené, jenže vcelku si pak říkate co to je ? 5 minut film hraje na horor, dalších 5 minut na krimi a 10 minut na báchorku o legendě. Už fakt chybělo jen indiánské pohřebiště a pohřbil bych film úplně... 35% ()

Mamlas

Ducharinu nemam rad. Na tento film jsem se ale se zajmem, misty se sebezaprenim, misty me i zamrazilo, dodival bez preskakovani az do konce. Kvalitni dilo pro lidi, kterym se toto libi. ()

Romeroo

Slušná práce s velmi dobrou atmosférou, ostrované tohle umí na jedničku. Problém je, že divák brzy prokoukne jak vše je a pak už jen čeká na konec jestli se trefil, a ta šance je opravdu velká, že se trefí :) Přídavek po prvním konci se mi zdál jako zbytečný...jinak slušná atmosferická jednohubka. ()

DonBraso

Na první film dobrý psycho.Já jsem trochu občas vůbec nevnímal co se děje,ale jenom hltal mrazivou atmosféru,která byla cítit neustále a možná díky hereckému obsazení hlavního hrdiny,kterého jsem podezříval,že to snad hraje Danny Dyer,inu podoba tam je.Spíš jsem si myslel,že sleduji tedy mysteriozní thriller,protože všechno bylo trochu vyšinutý a já občas jsem se ztratil dřív než Alice v kanálu.70% ()

toomm

Kus poctivě odvedené práce. Šel jsem do tohohle filmu prakticky bez očekávání, ale film splňuje vše co musí aby nenudil a zároveň dokázal diváka napnout, byť je asi celkem slušná pravděpodobnost, že rozuzlení odhadne ještě chvíli před tím, než nastane skutečné finále. Vývoj hlavního hrdiny je povedený a celkem slušně uvěřitelný. Ono asi výkony všech herců jsou na dobré úrovni. Jednoznačně film co stojí za zhlédnutí. 75% ()

j@hn

Normálně mě tenhle typ hororů moc nebere, ale výjimky potvrzují pravidlo. Moc hezká, zejména vizuálně velmi působivá, psychárnička/ducahřinka. Pravda trochu neoriginální, ale ono už toho u duchařim moc nového ani vymyslet nejde si myslím, takže mi to ani moc nevadilo. ()

Facerr

Kdyby se hodnotila jenom atmosféra a to, jak byl film natočený, určitě bych v hodnocení nějakou tu hvězdu přidal. Vyzdviíh bych i to, že tohle je konečně horor, ve kterým sice hraje dítě, ale není to hysterickej parchant kolem kterýho se všechno točí. Jenže hodnotím všechno. Příběh, který sice měl koule, ale skončil tak pitomě očekávaně, zároveň i absenci větší akce a lekaček. Přesto musím konstatovat, že tohle bylo moc milý překvapení a doporučuju ho všem, co maj rádi horory. ()

Honzulik

Kanál - tak tady musím ocenit solidní odvedenou práci režiséra a scenaristy v jedné osobě Ivana Kavanagha. Když jsem si pouštěl film, neměl jsem prakticky žádné zvláštní očekávání, ale film splňuje vše co má podobný horor mít a zároveň dokáže diváka napnout! Možná chybí trochu větší zápletka, neboť rozuzlení odhadnete ještě dříve než nastane skutečné finále. Ale to v podobných filmech není to nejdůležitější. Osoba hlavního hrdiny je velice kvalitně zahraná a vůbec výkony všech neokoukaných herců jsou na velice dobré úrovni. Film určitě stojí za zhlédnutí. 3* ()

shedlo

Velmi povedený horror, již dlouho jsem se při filmu tak nebála, jen pouhý záběr na schody v domě dokázal navodit takovou atmosféru! Strašidelné scény udělány vizuálně velmi dobře, film měl místy krásné záběry a barevnost, vůbec mi nevadily osvědčené postupy (duchové, staré filmové pásky, strašidelný dům a vlasaticová monstra), byly použity zase úplně jinak, hudba pak perfektně dotvářela napjatou atmosféru. Zajímaví herci, kteří měli charisma, včetně nejmenšího hrdiny. Váhám mezi 4 a 5 hvězdami. ()

Zoltar78

Velmi znepokojující a depresivní horor. Potěšilo mě finále, které jak už tady bylo řečeno je sice bohužel zbytečně doslovné v odhalování pointy, ale několik scén z něj bylo opravdu hodně děsivých. Potěšila i zjevná pocta "Kruhu". Spokojenost. ()

jkpj22

Řemeslně je to velmi dobře zvládnuté, chybí mi tam akorát nějaké ty pořádné lekačky... krom toho, atmosféra a napětí funguje celou dobu, kamera je dobrá a scénář není tupý. Solidní herecké výkony také táhnou film nahoru. Dávám tři hvězdy. ()

J.Mayen

Film jsem viděl už před několika lety, a přijde mi že jsem k němu psal i komentář. Ale evidentně ne nebo jsi mu psal tak zaujatě a prostě že mi byl vymazán LOL. Každopádně se zde jedná o průměrnou zábavu A spíš nudný a táhlý příběh, který dá se říct nezaujme téměř ničím.A co je horší, tak šíleně přetažená stopáž filmu a velmi nudné dialogy. Vyšší nadprůměr dávám jenom ze dvou jiných důvodů, tím prvním je můj vztah k Irsku kde jsem měl tu možnost být už třikrát a druhý důvod je nebo jsou docela povedené záběry z domu se kterým se pojí temná historka O masové vraždě. Tvůrci sis filmy mohli ještě trošku víc vyhrát a líp ho vymazlit. Irům dám rozhodně ještě šanci. ()

Jenn

A jak tohle může mít 61% taky nepochopim. Celej film mě nudil, cápek prostě neví, kdo mu zabil manželku. Blbost na entou a smutnej konec. ()