UFC 172: Jones vs. Teixeira

(relácia)
Športový
USA, 2014

Doposud se nenašel nikdo, kdo by dokázal připravit úřadujícího krále polotěžké váhy Jona Jonese o korunu. Největším testem byl pro šampiona zatím Alexander Gustafsson, který ho donutil sáhnout si až na dno a možná ještě níž. Šampion však přesto svůj titul už po šesté obhájil a zároveň tak zlomil několik let starý rekord Tita Ortize, který pás obhájil celkem pětkrát. Nyní ale musí Jones čelit zcela nové výzvě a to hladovému Brazilci Gloveru Teixeirovi, který dosud při každém svém zápasu působil naprosto přesvědčivě, nikomu nedal šanci a svůj post vyzyvatele si právoplatně vydřel. Nemálo lidí se tak domnívá, že právě on je ten vyvolený, který Jonesovi po dlouhé době uzme jeho žezlo. (Rohata krysa)

ConanVJ

Holloway vs. Fili 5* Parádní striková podívaná ukončená pěknou submisí ............. (9) Miller vs. Medeiros 5* Opět skvělej zápas, sice kratší, ale ukončenej parádní submisí, luxus. ........... (5) Rockhold vs. (13) Boetsch 5* Další rychlá submise, pecka jak svin. Vítěz na vic nečekal a bylo po chcilce po zápase. ................ (4) Davis vs. (14) A. Johnson 4* Pěknej poněkud jednostrannej strikovej zápas. ................. (c) Jones vs. (2) Teixeira 5* Parádní striková podívaná v klání o titul. Poražený se určitě nemá za co těšit. Od třetího kola je zde i dost krve. Bylo zde vidět od všeho trochu a bylo to svižný. ............... Castillo vs. Brenneman 5* Parádní zápas ukončenej luxusním K.O. ............... 172ka se hodně vyvedla a jsem s ní skoro maximálně spokojenej. Byly zde parádní submise, krátký/dlouhý zápasy a pořád bylo na co koukat. Za mě 95% :) ()

• Jon Jones dosáhl díky obhajobě titulu nejvíce vítězství - celkem 14 - v Light Heavyweight divizi v historii UFC. (Nathanielmon)
  • Anthony Johnson se vrátil do UFC po více než 2 letech. (Nathanielmon)
  • Jedná se o první akci UFC, která se uskutečnila ve městě Baltimore státu Maryland. (Nathanielmon)