UFC on Fox: Werdum vs. Browne

(relácia)
  • USA UFC on Fox 11 (neoficiálny názov)
Športový
USA, 2014

Účinkujú:

Miesha Tate, Dana White

Show se uskutečnila 19. dubna 2014 v Amway Center (Orlando, Florida). Na hlavní kartě se sešly čtyři zápasy.
1) Brad Tavares vs. Yoel Romero
2) Donald Cerrone vs. Edson Barboza
3) Miesha Tate vs. Liz Carmouche
4) Fabrício Werdum vs. Travis Browne (Vítěz získá zápas o UFC Heavyweight Championship) (TheSpearCZ)

ConanVJ

(13) Tavares vs. (14) Romero 4,5* Parádní zápas plný takedownů. Ten loket sednul hodně dobře. Druhý kolo celkem dost krvavý. Vítěz si to zasloužil. ................ (8) Cerrone vs. (12) Barboza 5* Parádní svižnej zápas ukončenej krásnou submisí. Vítěz měl skvělou reakci a nezaváhal ani vteřinu, pecka. .............. (3) Tate vs. (7) Carmouche 5* Parádní zápas, většinou na zemi v pokusech o submise, třetí kolo parádní. Podle mě by to měla být remíza, ale fandil jsem té, co to nakonec dostala, takže spokojenost. ............. (2) Werdum vs. (3) Browne 5* Larádní tvrdej strikovej zápas. Ke konci klání i trochu krvavej. Vydržet tolik úderů to poklona. Vítěz si to zasloužil, škoda, že nepadlo K.O. ................ Parádní event kterej rozhodně nenudil a bylo na co koukat. Jeden z nejlepších eventů letoška. Teď už se ví, kdo půjde do mlýnku s Velazquezem a jsem na to hodně zvědavej. Takhle by měl vypadat každen Mein Card. ......... 98% :) ()

AlistairMir

Pro mě zatím nejlepší event letošního roku. Viděl jsem to pěkně LIVE takže atmosféra jak má být a něco málo k některým zápasům. Jinak bacha budu SPOILEROVAT : Taaak se pohodlně usaďte moje shrnutí začíná : První zápas o kterém se zmíním proti sobě svedli můj favorit Thiago Alves a Seth Baczynski. Baczynski měl pořádnou výškovou převahu ale v tomto zápase mu k ničemu nebyla. Thiago byl přesnější a luxusním bojem v postoji začínal deformovat Baczynskiho obličej. K jeho cti musím říci, že se také předvedl a měl několik silných momentů ale Thiago tahal celou dobu za nitky a soupeře ničil přesnýma kombama a lowkickama po kterých myslím, že měl Baczynski problém si dojít druhej den na záchod. Thiago tak bral jasnou výhru na body a na řadě byl další zajímavý zápas. Khabib "Ničitel medvědů" Nurmagomedov VS Rafael Dos Anjos. Khabib opět dokázal, že na jeho zem jsou protivníci krátcí a s Anjosem bez přehánění celé tři kola vytíral oktagon a bral tak jasnou výhru. Pettis by se měl začít mít na pozoru protože Khabib bude strašlivý soupeř pro šampiona a určitě brzo šanci dostane. Následoval hlavní program a jako první zápas byl souboj Yoela Romera a Brada Tavarese. Upřímně jsem si netroufal odhadnout kdo z koho ale fandil jsem Romerovi a věřil v jeho mistrovský wrestling. Což také potvrdil a i když se Tavares ukázal jako vysoce odolný jedinec tak proti Romerovu wrestlingu recept nenašel a nechal se lehce vybodovat. A čekal nás další parádní zápas. Donald "Cowboy, KOboy, SUBboy a já nevím co ještě Boy" Cerrone VS Edson Barboza. Fandil jsem Donaldovi a jal se sledovat pořádnou melu. Barboza začal k mému lehkému překvapení lépe a Donalda docela trápil ale pak přišla od Donalda jako blesk z čistého nebe brutální bomba která...KECÁM...Byl to úplně obyčejnej jab. Fakt že jo. Ale asi sedl přesně kam měl a nebo Barboza je z porcelánu (což pochybuju) každopádně šel k zemi jako pytel hrušek s prominutím a než se z toho překvápka stačil vzpamatovat tak měl na zádech Cerroneho a ten ho uškrtil že chudák Barboza musel odklepat. Další velká výhra pro Cowboye. A na řadu přichází mnou oblíbená děvčata. Zapomeňte na geláky a tahání za vlasy ne néé tyto slečny umí líp než většina chlapů. Má milovaná Miesha Tate VS Liz "Gorila" Carmouche. Očekával jsem hladké vítězství Mieshy. Inu člověk čeká...Liz první kolo Mieshu, která se držela docela zpátky (ono po dvou prohrách v řadě se jí ale ani nedivím také bych se bál) přebodovala a připisovala si jak takedowny tak byla lepší u pletiva. Druhé kolo vzala Mieshu znovu na zem ale spíš se po ní jen válela a nakonec si málem naběhla do gilotiny ale i tak dle mého první dvě kola byla její. Třetí kolo bylo jak z jiného zápasu. Miesha si asi uvědomila že ONA je ta lepší a Liz doslova demolovala. Ale Liz má srdce lvice a nenechala se ukončit. Takže první dvě kola 10-9 pro Liz a třetí jasně 10-8 pro Mieshu a dle mého tak krásná remíza. No a ono zase nic. Vyhrála Miesha. Jako její fanoušek jsem rád ne že ne ale bylo to nespravedlivé a skoro mi bylo Liz až líto. Tak a přišel na řadu hlavní zápas. Travis "Hapa" Browne VS Fabricio "Subnu všechny a všechno" Werdum. S tím, že vítěz se může nechat za odměnu přizabít od Caina Velasqueze v boji o titul. Jasně šance je vždy zvlášť v těžké váze ale Cain působí jako šrotovací mašina tak jsem zvědav jak to dopadne. Ale kdo že ho to nakonec vyzve? Po pár minutách prvního kola to vypadalo že Browne který Werduma sestřelil a už už to vypadalo že zápas bude ukončen vítězstvím Browna TKO v prvním kole jak ostatně hodně lidí čekalo. Jenže Werdum není žádný ořezávátko a nejen že se vzpamatoval ale navíc kolo ještě dokázal otočit pro sebe. Jinak SUPER kolo. Oba na sebe pokřikovali dávali okatě najevo, že rány soupeře s nima nic nedělaj a na férovku na sebe šíleně machrovali :D já se bavil na maximum. Od druhého kola ale už byl zápas plně v režii Werduma a ukázalo se, že Browne přeci jen musí zamakat na kardiu. Sice podle pozápasových informací měl zlámané žebra atd a v tom případě klobouk dolů že se rval dál ale stejně tak klobouk dolů před Werdumem že ho tak domlátil. Zápas se překvapivě předčasného ukončení nedočkal ale o vítězi nebylo pochyb a Werdum Browna prostě přejel kromě prvního kola naprosto jasně a je tak vyzyvatelem Caina (zase) a tentokrát snad už definitivně. Prvotřídní event. trochu zkazil fakt, že Werduma po zápase nepustili k mikrofonu (trapas) a ještě jeho výkon snižovali. Ale co...já viděl své a ten chlap si to zasloužil a stejně zářil jak sluníčko. Takže tímto končím své shrnutí které stejně nikdy nikdo nebude číst a zase příště bando :D () (menej) (viac)

The Viper

Nebudu daleko od pravdy když napíšu že se jedná o nejvydařenější event poslední doby. Opravdu všechny zápasy počínaje fighterm Healyho s Masvidalem po hlavní tahák večera Werduma s Brownem. Já jsem rád že jsem sledoval vše pěkně živě ve svém šťastném županu a všichni moji oblíbenci vyhráli, takže kdo neviděl ať nečte, pěkně si to teď rozebereme: 1) Masvidal/Healy: Totální dominance Masvidala, který svou rychlostí, svižností, skvělou TDD a skvělou prací jabu nejdříve Healyho naprosto vyšťavil a pak si zápas užíval trochu ve stylu M.Ali. Ale s Healym se pustili i do krásných grapplingových tahanic. - 2) Alves/Baczynski: Návrat mého oblíbence Alvese po nějakých 2 a něco letech vyšel takřka dokonale. Alves eliminovala všechny výhody svého soupeře (výška a rozpětí) a i jeho taktiku, která vyzněla že měl Alvese uběhat. Alvesovi pověstné low kicky tu fungovali naprosto dokonale a Alves si skvělým výkonem připsal cennou výhru - 3) Khabib/Anjos: Tady i přesto že vím jaký je Khabib válec a proto je také mým oblíbencem, jsem byl zklamaný že zápas nebyl vyrovnanější a i když Anjos byl před zápasem tuším o 2 příčky před Khabibem, vypadalo jako by Khabib byl number 1 a Anjos někde za 20kou. Naprostá dominance v postoji i na zemi, s krásnými kombinacemi a přechody do TD od Khabiba, ten kluk je to roka a do dne šampionem -> fear the little beard. - 4) Romero/Tavares: Další jednostranný zápas kde se setkalo mládí se stářím (rozdíl 11 let) a i přesto že čísla hrála proti Romerovi, Tavarese k ničemu nepustil a sice né tak jako Khabib, ale i on dominoval celý zápas. Určitě vyzdvihnu jeho parádní takedowny, krása pohledět. Tavares ovšem tvrdý mladík a prohra mu určitě pomůže dále se vyvíjet. - 5) Cerrone/Barboza: Očekávaný megaživý zápas se bohužel nekonal, i když Barboza nakřápl Cowboye hned v prvních vteřinách zápasu. Po 3 minutách ovšem přišel svižný obrat Cerroniho, který ''sestřelil'' skleničku Barbozu obyčejným jabem a jak tygr se mu vrhl na záda a uškrtil ho. Krásné ukončení a krásná 2 zápasová šňůra 1st R finish Cerroniho. - 6) Tate/Liz: No slečny se nebojí do toho vlítnout po hlavě, ovšem zde první kolo utahané díky skvělé kontrole Liz na zemi a v klinči. Druhé kolo se odehrávalo až na pár výpadů Mischy v tom samém a třetí kolo ovládla jednoznačnou dominancí Mischa Tate. I přesto že jsem fandil Mische tak jsem byl překvapený, když ji vyhlásili jako vítězku, pro mě 28-28 krásná remíza, ale dobře pro Mischu měla nahnutý kontrakt. - 7) Werdum/Browne: Zápas o post vyzyvatele proti nejobávanějšímu šampionovi od dob Fedora Emelianenka, Cainovi ''Brazilian fighter's are not problem'' Velasquez. I přes obrovský hype kolem zápasu a Browneho kde snad 90% lidí házelo tipy na Browneho a KO v 1 kole. Werdum všem vytřel zraky když nejen že porazil Browneho, ale porazil ho především tam, kde měl ničit Browne a to v postoji. Dočkali jsme se i země, kde předvedl Browne dobrou obranu, ale Fabricio si jel na pohodičku a vyzkoušel si jaké to je odjeet všech 5 kol. Na HW to byl výborný zápas se spoustou dobrých výměn a kombinací především ze strany Werduma a i nějaké ty hecovačky. Sečteno, podtrženo - úžasný event plný úžasných zápasů i momentů. Jediné co mi zkazilo dojem byly bonusy, kdy Werdum nedostal ani za výkon večera, ani za zápas i přesto že dle mého úsudku měl dostat oba. Dále prezident UFC Dana White a jeho blbé kecy a urážky výkonu Werduma, který byl bezchybný a zde bylo vidět kde výhra Werduma ublížila nejvíc...v peněžence UFC. () (menej) (viac)

• Miescha Tate si ve svém zápase připsala svou první výhru v UFC. (The Viper)
  • Thiago Alves uskutečnil zápasem svůj návrat do osmiúhelníku po více jak dvouleté neaktivitě zapříčiněné zraněními. (The Viper)
  • Travis Browne byl poprvé ve své UFC kariéře složen k zemi svým soupeřem. Postaral se o to Fabricio Werdum. (Nathanielmon)