Dokumentárny cyklus o živote v socialistickom zriadení, ktorý osloví nielen vyššie vekové skupiny divákov - pamätníkov. Jednotlivé filmy cyklu budeme spájať ústredným motívom – fenoménom populárnych, módnych, zaujímavých, žiadaných a často nedosiahnuteľných vecí v období socializmu. Boli to či už predmety materiálneho charakteru, alebo „výdobytky ducha", ku ktorým sa s túžbou obracali tváre väčšinovej spoločnosti, uzavretej v akejsi zvláštnej konzerve, kam len veľmi ťažko prenikali európske a celosvetové kultúrne trendy. (RTVS)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (3)

Vyšumené atrapy (2014) (S01E12)

Kde se objevil socialismus, tam přišla chudoba. Příklad je třeba na ropu bohatá krachující Venezuela. Kapitalismus je jen druhý nejlepší systém a nikdo zatím nepřišel na to, jaký je ten první. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/38/4412 ()

Subkultúry (2015) (S02E12)

Velmi hezky shrnuté. Na koncertě Depeche mode jsem v Praze byl. Fanoušci v černém. Doporučuji poměrně novou knížku Subkultury mládeže. Dnes je subkultur mnohem víc např. hooligans, meat loaf (chodí do posilovny), tuning, punk, skinheads, subkultury druhů elektronické hudby, tatoo, piercing apod. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/8225/69570 ()