Gotham

• Slovensko Gotham: Vojna gangov (viac)
USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (viac)

V Gotham City sa stane zločin, pri ktorom sú Martha a Thomas Wayneovci zavraždení pred očami ich malého syna Brucea. Do vyšetrovania sa púšťa detektív gothamskej policajnej jednotky James Gordon a jeho cynický partner, Harvey Bullock. Lenže vyšetrovanie je komplikované a neprináša očakávané výsledky. James Gordon, poháňaný Bruceovým traumatizujúcim zážitkom, sa púšťa do osamelého pátrania, počas ktorého sa bude musieť postaviť proti vlastným spolubojovníkom, korupcii a podsvetiu. V nadchádzajúcej vojne za spravodlivosť bude stratená nevinnosť, niektorí zločinci budú chytení a z niektorých sa stanú ešte ťažší súperi. Celú túto dobu pozoruje mladý Bruce s rastúcou posadnutosťou, ktorá ho jedného dňa privedie k vlastnej pomste ako Batmana. Okrem Brucea Wayna seriál rozpráva príbehy rôznych slávnych zločincov, napríklad Catwoman, Tučniaka alebo Riddlera. (TV Dajto)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (70)

Vězni (2016) (S02E16)

Šestnáctá epizoda mě vlastně neměla čím bavit, protože jsem ji už několikrát viděl, jako příklad uvádím dvě klasiky- Vykoupení z věznice Shawshank a Kriminál. Jediný zajímavý děj přineslo Oswaldovo nové bydlení, jinak se vlastně nic nedělo. ()

Do lesa (2016) (S02E17)

Po předchozí epizodě jsem měl silné obavy, ale naštěstí byly neopodstatněné. Tvůrci se vrátili k osvědčenému stavění příběhu, vrátili do něj i atmosféru, Edward Nygma krásně sehrál svůj part a Oswald se změnil zpět v Tučňáka, takže mám radost a bavil jsem se. ()

Borový les (2016) (S02E18)

Osmnáctá epizoda byla plná návratů. Postavy se vracely z ústavu, ze záhrobí nebo jen do akce a já jsem asi připadal jako pracovník u recyklační linky. Jak už jsem jednou psal, James Frain mi nijak nevadí, ale jeho Galavan mě opravdu otravuje, ať už si říká jakkoliv a teď ho tvůrci opět vrátili do hry. Nepotěšili. Překvapilo mě, že mě nepotěšila ani první akce Mr. Freeze, Victor Fries mi přišel zajímavější. Jediným skutečným kladem tohoto dílu bylo pátrání v Pinewood Farm, připomnělo mi mou oblíbenou herní sérii Resident Evil. ()

Azrael (2016) (S02E19)

Proti předchozímu dílu došlo sice ke zlepšení, ale postava Azraela mě na rozdíl od Edwarda Nygmy opravdu nebaví, takže doufám, že se Tučňák konečně vyhrabe z rodinné hrobky a nechávám se zatím bavit nadšením slečny Peabody pro Thorazin. ()

Na svobodě (2016) (S02E20)

Tentokrát jsem byl vcelku spokojen. Konečně se děj více věnoval zařízení Indian Hill a jeho zajímavým obyvatelům, přestože se Azrael snažil zdržovat, jak to jen šlo. Navíc se Tučňák konečně vykolébal do noci, takže se můžu těšit na další epizody. ()

Legie hrůzy (2016) (S02E21)

Děj prakticky celé epizody se odehrával v Indian Hill, z čehož jsem měl radost, protože Resident Evil. Jen mám trochu obavy, aby to tvůrci s různými monstry a vylepšenými schopnostmi nepřepálili. ()

Přenos (2016) (S02E22)

Od závěrečné epizody druhé sezóny jsem přece jen čekal větší tah na branku, to co chybělo na akci, naštěstí tvůrci nahradili humorem a něco mi říká, že by mohl být začátek třetí řady dosti hektický. ()

Season 3 (2016) (S03)

Průměr hodnocení za jednotlivé epizody se u mě nakonec vyšplhal na čtyři hvězdičky, ale musím přiznat, že mě to samotného překvapilo. Z postav mě tentokrát nejvíce bavili Penguin, Riddler, Ivy Pepper a překvapivě i Barbara, která mi po dvě sezóny lezla extrémně na nervy. Romanticko-prudná dvojice Jim Gordon/ Leslie Thompkins mě naopak dokázala silně otrávit. Líbily se mi všechny ty podivné existence, které se v Gothamu vylíhly, líbil se mi i postupný přerod současných charakterů v budoucí strážce města, ale zklamal mě absolutně mdlý Soví tribunál a neustálá snaha tvůrců budovat napětí ohrožením postav, u kterých je jasné, že nemohou dojít podstatné újmy. ()

Lepší vládnout v pekle (2016) (S03E01)

Od úvodního dílu třetí řady jsem čekal větší nářez, závěr minulé sezóny ho rozhodně naznačoval. Typická gothamská atmosféra sice zůstala, ale první epizodě nějak chyběl švih. Ale abych jen nekritizoval, Tučňák byl výborný a k mému nezměrnému překvapení mě bavila i Barbara, která mi po dvě série lezla na nervy. ()

Upalte čarodějnici (2016) (S03E02)

Třetí řada Gothamu mě tedy zatím příliš nepřesvědčila. Děj mi oproti oběma předchozím sezónám přijde dost přibržděný, a i když je mi jasné, že filmy a seriály natočené podle komiksů musím brát s větším nadhledem, vadí mi naprosto nelogické jednání některých postav. Až do této série jsem neměl nic proti Fish Mooney, ale teď mě začíná dost otravovat, dlouho jsem přemýšlel, koho mi teď připomíná a došlo mi, že kdyby ji vybavili ještě přilbou, vypadala by jako zmenšený Magneto. Vlající pláštík, chůze, obklopená zlými mutanty... A aby toho nebylo dost, tvůrci se zřejmě rozhodli zapracovat do děje prvky telenovely, jinak si ten laciný závěr neumím vysvětlit. ()

Dívej se mi do očí (2016) (S03E03)

Oproti předchozí epizodě sice došlo k výraznému zlepšení, ale přesto tam bylo těch nedostatků docela dost. Nikdo zatím nezmínil, že má Jim titanovou lebku, jinak nechápu, jak by se po tom odpalu na homerun udržel při vědomí. Jima Gordona se týká i druhá záležitost, podivnější záchranu člověka visícího nad propastí jsem asi ještě neviděl. Hlavně závěr téhle akce byl dokonale zábavný. Na druhou stranu Tučňákův příjezd pro Nygmu byl naprosto dokonalý. ()

Nový den přichází (2016) (S03E04)

Čtvrtá epizoda sice nedostatky zcela nevymýtila, ale alespoň je silně omezila, atmosféra byla kvalitní, děj byl zajímavý a Nygma s Tučňákem byli výborní. ()

Pro tebe všechno (2016) (S03E05)

Tohle byl ten Gotham, který se mi líbí. K Tučňákovi a Nygmovi jsem si už dávno vybudoval vztah plný nadšení, ale musím už podruhé vyzdvihnout postavu Barbary, ve třetí sezóně se propracovává mezi mé oblíbené figury, a to jsem se na ni v předchozích řadách nemohl ani podívat, abych neměl nervy. ()

Jdi za bílým králíkem (2016) (S03E06)

No, tak to byl těžký propad po předchozí epizodě. Sofiina volba byl dobrý film, ale sledovat toto rozhodování v jedné epizodě stále dokola, bylo dost otravné. Tento díl mi silně připomínal nějaké špatné Saw. O Tučňákovi se radši ani nebavím, ale vsadil bych se, že má Honza Musilů úsměv až za uši. ()

Srdcová královna (2016) (S03E07)

Pro mě byla sedmá epizoda srovnatelná s předchozím dílem, pobavil mě sice Nygmův "nový" vztah, ale dlouhodobě mám velký problém s halucinogenními scénami, takže jsem mohl být jen těžko nadšený. ()

Nával krve (2016) (S03E08)

Osmá epizoda mě po dvou slabších dílech vcelku bavila, kapitán Barnes prochází zajímavým (i když depresivním) vývojem, kdežto Nygmův vztah s Isabelle mě dokázal slušně rozesmát. ()

Popravčí (2016) (S03E09)

Stejně jako předchozí díl ani devátá epizoda nebyla špatná. Pokračoval přerod kapitána Burnese, Nygma se stal součástí starostova portrétu (paráda), ale nejvíc mě tentokrát pobavila Ivy Pepper, která kromě jiných schopností disponuje obrovským talentem pro obchod. Chelsea Spack dostala v seriálu evidentně nevděčnou roli praporčíka 13. ()

Časovaná bomba (2016) (S03E10)

Po čase se tvůrcům podařila epizoda, která mě hodně bavila, konečně jsem se dozvěděl něco nového, viděl jsem i popravu ruky po francouzském způsobu a Dimitrije, jenž pocházel z mně neznámé části Ruska, kde je sluneční svit obzvláště intenzivní. ()

Pozor na zelenookého netvora (2016) (S03E11)

Mohl bych epizodu ohodnotit pěti hvězdičkami, ale to by nesměla tolik bazírovat na melodramatech hodných jihoamerické produkce. Opět mě velmi bavila Barbara a těším se, s čím přijde příště Nygma. ()

Duchové (2017) (S03E12)

Uff, to bylo zklamání. Dvanáctá epizoda byla úplně zbytečná, navíc pro mě zabila jednu z mých oblíbených postav, Victora Zsazse, protože když obávaný profesionální zabiják na deset metrů netrefí cíl, přestože použije odstřelovací pušku, vyvolává to ve mně dojem, že je zbytečný. Přestože se běžně ke komentářům jiných uživatelů nevyjadřuji, tentokrát musím souhlasit s názorem na Lee, který napsala NiaWolf. ()

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (viac)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (viac)