Flash - Série 8

(séria)
USA, (2021–2022), 14 h (Minutáž: 42 min)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Jesse L. Martin, Rachel Drance, Lindy Booth, Agam Darshi, Ryan Jefferson Booth, Tony Curran (viac)

Dave12345678

Z minulé série jsem byl zklamán, z této série už ne tolik. Vše začalo crossoverem Armageddon, ve kterém Barry čelil Desperovi a zejména Reverse Flashovi. Návrat Damiena Darhka a Mii Queen velmi potěšil, celý crossover byl dobře promyšlen a velmi vydařen. Musím ovšem zkritizovat vztah mezi Allegrou a Chesterem, který mě prostě nebaví. Následuje linka, která se věnuje Deathstormovi. V několika epizodách je ale pouze ve formě temného plamene, což bylo přinejmenším zvláštní. V těchto epizodách mě malinko štvala i postava Cecile, která v každé epizodě řïkala, jak je někdo vyděšen či smutný. Jakmile je Deathstorm vysvobozen, stává se z něj úžasný záporák. Oceňuji také, že se tvůrci více zaměřili na postavu Caitlin. Finální souboj s Frost byl vydařen a její smrt byla velmi emocionální. Zvlášť to, jak se ještě na pár sekund probudila, podívala se, že je Caitlin v pořádku, usmála se a odešla na onen svět. Parádní scénář. Tvůrci jí pak věnovali celou jednu epizodu jen aby jsme zjistili, že ji Caitlin chce přivést zpět... celá epizoda mi tedy přijde zbytečná. Následují tři výplňové epizody, 2 z nich poměrně ok, epizoda, která se věnuje Allegře, je nic moc, ale tím, že jsem od ní nic nečekal, tak jsem aspoň nebyl zklamán. Ke konci série se seznamujeme s novou postavou Meenou a poznáváme Reverse Flashe, který si nic nepamatuje. Objevují se ovšem Negative Forces, které s ním spojují síly. Předposlední epizoda byl velmi vydařená, i když jsem moc nepochopil, jak smrt Iris dala znovuzrození Reverse Flashe. Z finále jsem trochu zklamán, hlavně finální souboj mezi Barrym a Eobardem mě netěší, protože skončí tak, že se Barry uklidní a v klidu si sedne... achjo. Celkově zde ale vidím značný posun od minulé série, kvalitou epizody občas kolísaly, ale žádná vyloženě otřesná epizoda zde nebyla. Nejhorší epizody: Funeral for a friend, Keep it dark, Into the still force.  Nejlepší epizody: Armageddon (4), Death Falls, Death Rises. Celkové hodnocení: 85% ()

david141474

Tak jsem dokoukal 8. Sérii Flashe a hned na začátek musím říct, že CGI vypadá mnohem líp, hodně si polepšili. Konečně se na to dalo dívat. No série nám začala svým způsobem pětidílným crossoverem, kde hlavní záporák Despero za moc teda nestál, ale zajímavý to bylo. Druhá část série byla taková nemastná, neslaná. Hlavně díky nezajímavé lince Iris. Iris je příšerná postava a herečce to hraní moc nejde, takže teda nic moc no. Takhle nesympatickou postavu jsem už dlouho neviděl. Ale zato linka Killer Frost byla velice solidní, ale chyběla mi tam přítomnost jedné postavy. Tou postavou není nikdo jiný než Elongated Man neboli Ralph Dibny, chyběl hlavně ve scéně s pohřbem. Dávalo by smysl kdyby tam byl, protože měl s tou jednou postavou hodně společného a taky nějakou tu minulost a ta nejmenovaná postava ho znala nejdýl. Následný díl, kdy chtějí všichni dát té postavě holt, mě celkem iritoval, protože žádná postava z předchozích sérií nic takovýhleho nedostala, takovej HR by si to zasloužil. V téhle sérii je navíc první díl který má míň než 50%, takže kvalitou to jde celkem dolů. No a soundtrack je solidní, záporák Deathstorm je skvělej a Negative Speed Force takovej nic moc v následující sérii, je zajímavější. No a finální souboj s Thawnem byl celkem solidní, ale mělo to svoje mouchy. Za mě takových 7-8/10, ta nepřítomnost Ralpha mě dost srala. ()

CheeseFigure

Séria začína crossoverom s názvom Armageddon. I keď môžeme o tom ,,crossover“ diskutovať, keďže sa tu nezjaví toľko postáv z ďalších seriálov (a keď už, tak len na jeden diel) a dej je zameraný len na Flasha, ale to je jedno. A musím povedať, že som bol potešený. Despero je dobrý protivník. Má pochopiteľnú motiváciu, herec bol dobrý a CGI sa dalo. Taktiež ma mierne prekvapil dôvod Armageddonu. Čo tento ,,crossover“ zhadzuje, je posledná piata časť. Mám pocit, že vždy keď sa tím Flash chystá spraviť správne rozhodnutie, tak musí jeden člen tímu dať prehovor, ktorým zmení rozhodnutie a postavy spravia dáku blbosť (SPOILER: Nechať Thawna nažive je riadna kravina, hlavne potom, čo všetci stále hovoria, aký zlý a nebezpečný je. KONIEC SPOILERU). Nasledujú epizódne zápletky pretkané dvoma väčšími príbehmi. Kým sa k tým dostaneme, tak len dodám, že čo sa týka epizódnych zápletiek, tak niektoré boli fajn, iné nudili. I keď mi vadí, že väčšina epizódnych zloduchov sa na konci dá na pokánie. Flash by mal tými záporakmi šetriť a nejakých si nechať, aby bolo proti komu bojovať, keďže seriál bol predĺžený o ďalšiu sériu. Pre mňa najlepší diel bol šestnásty. Síce to bol výplňový diel, ale mal nádych prvých epizód. Žiadne sily, divný démoni ani nič také. Proste nový záporák (úplne klasický šialený vedec), Flash sa stane obeťou jeho vynálezu a musí sa s tým popasovať. Do toho zábavná linka s Joeom. Proste diel, ktorý ma bavil najviac, mal pre mňa atmosféru starých komiksových seriálov. Ak by bolo viacej epizód takýchto, som spokojný. Čo sa týka tých dvoch väčších príbehov, tak v prvom tím Flash naháňa sériového vraha. (SPOILER: Nakoniec sa ukáže, že ide o interdimenzionálnu entitu menom Deathstorm. Nejedná sa o až tak zaujímavého záporáka, i keď dizajn musím pochváliť. KONIEC SPOILERu). Tento dejový oblúk nebol až tak zábavný, i keď mal svoje momenty. Ale viedol k jednej dejovej linke, ktorá ma až tak nebavila (SPOILER: Snaha Caitlyn o oživenie Killer Frost. KONIEC SPOILERu). A druhý dlhší dejový príbeh a finále série sa venuje rozuzleniu nudnej zápletky, ktorou je Irisina časová choroba a návrat zdrojov. I napriek tomu to bolo celkom zábavné a môžeme to označiť za celkom ok finále, i keď záverečný súboj mohol byť dlhší a celkovo jeho ukončenie lepšie. Celkovo mám z tejto série pocit, že tvorcovia nevedia čo a ako a varia z vody. Flash by sa mal zase venovať bežný metahumanom (ktorí by sa nereformovali po jeho prejavoch) a problémy vesmíru (na ktoré aj tak nie sú peniaze, takže všetko má ľudského avatara) nechať tak. Taktiež tvorcovia doja Reverse-Flasha ako spoločnosť RockstarGame hru Grand Theft Auto V. Ale musím pochváliť, že ho nechávajú záporákom a nesnažia sa z neho spraviť antihrdinu, ako to bolo v prípade Merlyna v seriáli Arrow. Celkovo je toto slabá séria. Lepšia ako minulá, ale na počiatky seriálu sa nechytá. Ale to už asi nikdy nebude. ()

Shakers

8. séria - 60%. Lepšie ako predošlá séria, hlavne v rámci príbehu, ktorý nie je až tak epizódovy (obzvlášť potešil úvod Armageddon, ktorý sa ťahá cez 5 dielov). No na ešte lepší zážitok je to stále malo. ()

• Když Barry (Grant Gustin) používal Still Force, v níž viděl minulost, přítomnost i budoucnost, zmínil osobu jménem Max. S největší pravděpodobností naráží na speedstera Maxe Mercuryho v komiksech. (LUKICKK)
  • Padouch Peter Orloff (Jeff Meadows) je vylíčen jako šílený vědec. V komiksu je to ruský genetik, který vytvořil ruský superhrdinský tým Rudá trojice. Později se stal spojencem Flashe. (LUKICKK)