Príbeh bratov Everettovcov a ich bratranca, ktorí však jeden druhého považujú za bratov. Najmladší z bratov, prchký Matt, ktorý je obdivovateľom Billyho the Kida, v sebeobrane zabije jedného z mužov mocného Dekea Turnera. Ten sa snaží využiť túto zámienku a Everettovcov chce postaviť mimo zákon a vyhnať ich z Kansasu. Mladý Matt, odsúdený na smrť, uteká za pomoci svojich najbližších ako štvané zviera a snaží si zachrániť holý život. Everettovci veria, že sa im podarí znovu vrátiť do Kansasu a očistiť svoje neprávom pošpinené meno. (dr.jacoby)

alldo.raine

Neskutečná srdcovka, slovenské znění, VHS. Vždy jsem měl moc rád westerny a tento patří určitě k mým oblíbeným.. Není to nic extra, dle mého klasický western, klasická zápletka, ale prostě to slovenské znění:)... Tenkrát to bylo skvělé, ale ne, pořád je to skvělé, a ještě v té staré špatné kvalitě. A ta hudba, ta se mi prostě líbí.... ()

agathon

Ale no jo, totální blábol a navíc maximálně neoriginálně natočený, ale... srdcovka, proto tři hvězdičky. Líbilo se to hlavně mojí mámě, takže schválně, abych si nezadal nepůjdu z nostalgie za čtyři (pač jsem vždycky dělal, že mě to vlastně nebaví a přitom potají koukal, až jsem oči valil). Československ televize rulz... a se slovenským dabingem, co chcete víc! ()

Davej

Tohle hodnocení(***) berte s rezervou, už asi deset let jsem to neviděl. Ale předtím asi desetkrát a byl to hit naší domácnosti, přesněji hlavně můj a mojí sestry. Jenže v té době se mi líbilo kdeco. Jakmile to bude možné, tak si film pustím na videu a uvidí se.************************************************* Po několika měsících: tak jsem splnil svůj závazek a jak jsem čekal, jedna hvězdička odpadla. Za mého dětství byla na filmy poměrně chudá léta, takže Pistolníky mi už z hlavy nikdo nevymaže, ale to nijak nemůže změnit fakt, že jde o vpodstatě celkem nudný a nezajímavý TV film, jakých jsou spousty. ()

Tai_K_B

Srdcová záležitost – dodnes si tento film pouštím se sentimentální slzou v oku ze zrnícího záznamu, který jsme (snad dokonce ještě před revolucí?) pořídili z televize (s tehdy jediným a dodnes kvalitou nepřekonaným slovenským dabingem) a kterému chybí začátek – to jak bylo doma při shlédnutí prvních pár minut seznáno, že tohle prostě stojí za to mít, a než bylo narychlo vybráno, který film na které videokazetě tím bude přemazán). :-) Příběh pojednává o starém dobrém boji zásadových klaďasů proti bezcharakterním padouchům, film má „lidský rozměr“, je atraktivní, na nic si zbytečně nehraje a pokud chcete strávit pohodový večer u pěkného klasického westernu z 80. let, nemůžete zvolit lépe. Největší devizou je dle mého názoru kombinace herců (Art Hindle, Reiner Schöne a Tonny Addabbo) v hlavních třech rolích (Cole, Dutch a Matt Everettovi). Zřídka se podaří svést dohromady tak sympatické a přitom odlišné svérázy. Každému z nich sedne jeho postava jako ulitá a vzájemně se dokonale doplňují. I vedlejší postavy jsou uvěřitelné a bez problémů se lze ztotožnit s každou z nich. Mezi jiným jsem velmi ocenila netradiční barovou bitku na biče, kterou jsem v té době viděla dlouho před mým prvním kontaktem s fenoménem Indiany Jonese, a která na mě tudíž působila jako zjevení. Stále působí. A stále patří Pistolníci k mým nejzamilovanějším titulům, které ráda doporučím komukoli a kdykoli! ()

DJ Lonely

Jedno z mých ultimátních hodnocení, která jsou tak subjektivní, až to mlátí o futra. Kdybych měl hodnotit objektivně, byly by to tak dvě hvězdičky, ale tenhle western mě provázel, spolu s úžasným slovenským dabingem, na ošoupané VHSce mým dospíváním a proto je to taková srdcovka. Je s podivem, že ani v dnešní době internetu nejsem schopen nikde zjistit interpreta úvodní písně, nebo sehnat film s tím slovenským dabingem. ()

• Až na Tonyho Addabba, pro něhož byla role Matta Everetta filmovým debutem, byli tehdy již oba zbylí protagonisté, Reiner Schöne i Art Hindle, poměrně známí. Na přebálce dobových videokazet (později DVD) a na plakátech jsou však až na světlé výjimky téměř k nenalezení a veškerá reklama se točila především okolo tehdy hojně obsazovaného a populárního George Kennedyho. (Tai_K_B)
  • Kvůli roli v tomto filmu se Reiner Schöne (Dutch Everett) naučil zacházet s dlouhým bičem. Jeho lektora ve filmu můžeme zahlédnout, zahrál si totiž jednoho z Turnerových honáků, s nímž Dutch v baru svedl souboj na biče. Tato scénka trvá bez mála 2 minuty, její natáčení ale trvalo 16 hodin a zabralo celý jeden natáčecí den. (Tai_K_B)
  • Týden před natáčením, při nácviku práce s bičem, spadl Reiner Schöne (Dutch Everett) z koně a zlomil si levé zápěstí. Před štábem hodlal tento „detail“ původně utajit, ale věc se „provalila“ již během letu na natáčení, kdy k němu čirou náhodou na vedlejší sedadlo přisedl producent Pistolníků Larry Jacobson. O roli ale Schöne nepřišel a většinu jí natočil s rukou ve speciálním obvazu ze skleněných vláken, který velmi dovedně maskoval pod speciální, na míru vyrobenou koženou rukavicí. Byl kvůli tomu dokonce poupraven scénář a do barové bitky byl přidán záběr, v němž si Dutch poraní hřbet levé ruky při vykrývání jednoho z útoků bičem. (Tai_K_B)