Krize

• USA The Brink
USA, 2015, 4 h 15 min (Minutáž: 22–32 min)

Hudba:

David Robbins

Jack Black, Tim Robbins, Pablo Schreiber, Esai Morales, Melanie Chandra, Geoff Pierson, Aasif Mandvi, Iqbal Theba, Scott Winant, Jon Poll, Marshall Manesh (viac)

Jack Black, Tim Robbins a Pablo Schreiber hrají hlavních role v tomto novém, černě humorném seriálu o geopolitické krizi, která přivede planetu na pokraj 3. světové války. Seznamte se s muži a ženami, jež se pokoušejí odvrátit konec světa. Nový, černě humorný seriál HBO soustředí pozornost na geopolitickou krizi a její dopady na tři zcela rozdílné, urputně bojující muže - amerického ministra zahraničí Waltera Larsona (Tim Robbins), řadového úředníka ministerstva zahraničí Alexe Talbotta (Jack Black) a špičkového stíhacího pilota vojenského námořnictva Zekeho "Z-Paka" Tilsona (Pablo Schreiber). Tato trojice mužů, kterým porušování pravidel není cizí, se musí vymanit z chaosu vládnoucího všude kolem, aby zachránili svět před 3. světovou válkou. (HBO Europe)

okkac

Season 1: 80% Překvapivě výpravná taškařice zabývající se fiktivní krizí v Pákistánu. Jack Black o moc nevadí a všemu vládne skvělý Tim Robbins a jeho občasné smrtící hlášky. Poslední polovina je pak už nervy drásající a překvapivě vážnější. Při finálním dílu jsem už ani nedýchal. Vyplatí se ale koukat najednou po skončení sezóny. Díly navazuji hned na sebe. P.S. Carla Gugino je MILF k pohledání P.P.S. Vážně ty dva záběry na monstrčuráka byly nutné? ()

geklon

Přepálený jako obsah fritézy v malém bistru na D5 v půl páté ráno. Rozhodně to není taková řachanda jako třeba Silicon Valley. HBO zde dost přetahuje přes čáru a dělá ze všech mocných nemocné... a asi to tak ve skutečnosti je, ale všude je toho na tohle téma tolik, až mi z toho brní penis. Tím negativním slova smyslem. Po třech dílech jen 49%. ()

neoBlast

[První série] Rozhodně jsem byl potěšen, protože Krize je správně politicky nekorektní a nejde pro nevybíravou mluvu daleko, tak jak to máme od HBO rádi a zároveň k tomu stíhá sem tam pomrkávat na mého nejoblíbenějšího Kubricka. Postava Tima Robbinse možná hraje na první signální, ale jde tak moc proti ustálenému archetypu, že jsem si jeho sexem posedlého ministra ke konci úplně zamiloval. Mimochodem: pokud jste kdy toužili po dream teamu s povědomými hollywoodskými herci arabského původu - zde jsou VŠICHNI (kromě toho cápka z Království). Další sezónu si nedokáži moc představit, ale vedle Veep další satirická trefa do černého, která stojí za pozornost. 1. sezóna 75 % ()

Fr3d_K

Pro mě velký překvapení. Nečekal jsem nic a dostal jsem celkem velkou dávku politické satiry a přiměřeně velkou dávku Jacka Blacka. Vtipné, napínavé i když občas předvídatelné a přepálené. 75% ()

Yoda sama

Úprimne, radšej som si dal túto satirickú, na hlášky bohatú a zaujímavú komédiu s geniálnym Timom Robbinsom, než nudnú rádoby drámu o bohatých futbalistoch, ktorá začala na HBO chodiť zároveň. Rád som videl Blacka opäť v niečom dobrom ()

hroubek

S01 - HBO prostě umí. Krize vypadá papírově zajímavě, ale taky z toho mohla vyjít strašná blbost, která místo sofistikovaného humoru bude trapná. Naštěstí se, tak nekoná a HBO si zapisuje další úspěšný zářez na své pažbě kvalitní a svým způsobem originálních seriálů. Další krásnou věcí je to, že se nebojí kontroverze a dělaní si srandu z vážných věcí. Nejlépe by se Krize dala popsat jako vtipnější pojetí House of Cards kříženého s Homelandem. Jack Black není špatný, ale tady táhne za kratší konec provazu. Největším frajerem je zde Tim Robbins, který si krade každou scénu pro sebe a je naprosto perfektní. Hodně se mi líbilo obsazení vedlejších rolí Schreiber, Theba nebo tři ženské hrdinky v podání Maribeth Monroe, Jaimie Alexander a hlavně Carla Gugino, která je naprosto perfektní. Vtipy jsou opravdu vtipné a slabších momentů je málo, jediné co zamrzí je pomalejší rozjezd a některé až moc šílené momenty. Krize je povedený seriál, u kterého se těším na další řadu. ()

Nuf

Nekorektní (ve všech směrech), sprostý, střelený, sexistický, rasistický....ale zatraceně dobrý! 1) Nečekejte Jistě, pane ministře, tohle jsou Goddamned Amíci! Hell Yeah! 2) Pokud nesledujete politiku a noviny, tak vám nemalá část věcí uteče. 3) Pro fandy House of Cards, Homeland a Top Gunu je tam dost bonusů, neznalost ale nelimituje. 4) Výborné obsazení spousty postav a rozpočet na takový seriál výjimečný. Díky HBO! Snad vás republikáni za tohle po volbách nezakážou. PS - stylově je to takový mix České sody s Jistě, pane ministře se špetkou Tondy Blaníka louhovaný bourbonem. (po 5. dílu) ()

P1tr

Nenáročná a velmi vtipná politická satira, která se sice o jistý společenský komentář snaží, ale rozhodně vám ho tvůrci necpou za každou cenu pod nos a více se soustředí na využití zvoleného tématu a prostředí k vytvoření co největšího počtu humorných situací. Nutno říci, že jsou v tom velmi úspěšní a Krize je velmi povedeným seriálem, kterému dodávají na atraktivitě skvělí herci. Je proto velká škoda, že byl seriál po první sérii ukončen a pokračování se již nedočkáme, neboť bych ještě nějakou dobu se zdejšími postavami rád pobyl. ()

DavidS.

Tim Robbins válcující politické kabinety, sekretářky, urologická ústrojí, ale také Johna Blacka, který dalece zaostává za svou komediální pověstí...Kdykoliv ministr zahraničí opustí obrazovku, seriál se kvalitativně propadá... ()

noby

Pilot navnadil, v dalších několika dílech většinou jde o zbytečně přehnané zápletky se zbytečně přehrávajícími herci, ale v druhé polovině série už Brink opět stojí za podívání. Snad vydrží a ke slabší úrovni se nevrátí. ()

bobstock

´´Kdyby všichni ve vládě měli pravidelný sex jako já, nemuseli by si své nedostatky kompenzovat na tmavších národech.´´ Pro každého komu je Blízký, Střední a Dálný východ blízký. :D ()

Mimomisu

Vzpomnel jsem si na tohle az ted, sledoval jsem od zacatku a dost me zabolelo zruseni po prvni serii. Kazdopadne, pokud nekdo na tohle narazi az ted, nenechte se odradit. I presto to stoji za zkouknuti, HBO timhle zrusenim imho hodne slaplo vedle (mohlo jit treba o dalsi alternativu Veep). Velmi silne 4 hvezdy. ()

toi-toi

Humor občas pokrývkáva na hranice infantility. Veď čo čakať od Roacha s Blackom.. Nápad komédie v čase jadrovej krízy je však skvelý ako s chuťou hrajúci Robbins. Ako však povedala frajerka, diplomatka, je to blbosť a takto medzinárodné dohovory a systém nukeárnych zbraní nefunguje, keďže Pakistan sa k svojim zbraniam bez USA nedostane. Ale, who cares.. ()

Fifer

Herci skvělí, ale nevím, možná mi tenhle typ humoru sedí spíš v nějakých fiktivních situacích ala Bláznivá střela. Je to vlastně dost jednoduchá satira se všemi stokrát viděnými stereotypy typu neschopný šéf a výkonná asistentka,která za něj hasí průšvihy. Nečekejte nic převratného. ()

Rockerman

Po zhlédnutém devátém a před posledním desátým dílem se už nic zkazit nemůže! Silně politicky nekorektní, nápaditý a ostrými vtipy sršící seriál o jedné z mnoha krizí mezi islámským a "naším" světem. Nevím, kde se v super korektních Američanech vzala odvaha, natočit takový seriál, dělající si srandu naprosto ze všech a ze všeho, kdo nebo co něco v politice znamená. Krom nudného šestého dílu to má spád, humor a baví to skvěle! ()

aslavey

Zatím po 7. díle a musím říct, že je to taková sračka, až je to téměř dokonalý. To, jak se dohromady míchá absurdní humor se zcela vážným řešením Blízkovýchodní krize - trochu Homeland natočenej Sethem McFarlanem. Je tam vtip, je tam krev a každej díl trvá jen půl hodiny, což je úplně akorát. Navíc nejlepší Robbinsova role od Shawshanku. ()

Raziel_cz

Smíchat komedii a thriller ve stylu Toma Clancyho, to chce koule. A tvůrci tohohle seriálu nejenže je měli, ale taky jim to parádně vyšlo. Jack Black, Aasif Mandvi a spousta dalších známých ksichtů v rolích, které jim scénaristé museli napsat na tělo, výborní. Jednoznačně jim ale dominuje Tim Robbins jako ministr zahraničí, co neudrží ptáka v kalhotách, má problém s ledvinovými kameny a do toho se snaží zabránit třetí světové. Na rovinu: není to satira – a od britských věcí jako Jistě, pane ministře by to nemohlo být dál, ale je to boží. Věřte tomu. ()

Hpatrik

Seriál už balancuje na hranici parodie, místy je to zábavné, ale z velké většiny trapné. Peníze jsou na tom vidět, ale za mě prostě krok vedle, velké mrhání talentovanými herci a penězi. ()

Hellierer

Zatím poměrně velmi dobře natočená satira se skvěle obsazenymi herci. Tu vážnou linku může brát vážně opravdu jen hnidopich. Zatím 75% ()