Salamandr

Jedna obyčejná poklidná neděle, ve které je vykradena soukromá banka Jonkhere. Z 800 schránek bylo vyloupeno pouze 66 přesně vybraných schránek. Ostatní schránky zůstaly nedotčeny. Zmizely osobní věci, tajnosti, peníze v hotovosti a šperky. Vlastníky schránek jsou významní politici, magistrátní úředníci, obchodníci, a dokonce i vysocí armádní důstojníci. Majitel banky Jonkhere krádež policii neohlásí, a naopak zametá stopy po vloupání. Mezitím detektiv Paul Gerardi dostává tip od dávno zapomenutého informátora na zločin v bance Jonkhere, který se vlastně „nestal".
Vysoce hodnocený belgický dvanáctidílný seriál Salamandr je o prorůstání organizovaného zločinu do nejvyšších pater politiky, obchodu, justice a dokonce i armády. Účast v seriálu přijali renomovaní belgičtí a holandští herci. (Česká televize)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (25)

Epizoda 6 (2018) (S02E06)

Dost často kritizuji scénáristu seriálu, ale po shlédnutí šesté epizody už si nejsem tak jistý, že to dělám oprávněně. Možná to jen v Belgii funguje úplně jinak než všude jinde. Fakt o tom nic nevím, takže je možné, že se premiér vrací večer domů jako běžný bankovní úředník, aniž by na něj dohlížel tým bodyguardů, a taky je možné, že se premiérem stane člověk, jehož sestra se živí jako luxusní prostitutka. Já tomu moc nevěřím, proto za 2*. ()

Epizoda 7 (2018) (S02E07)

Ať už to tedy v Belgii funguje jakkoli, sedmá epizoda mě opravdu překvapila, protože místo podprůměrné kriminálky přinesla podprůměrný romantický film říznutý akční scénou. Velice mě pobavila Jamieho reakce na shlédnuté video, když si vzpomenu, jak byl pro splnění úkolu připraven sejmout Nicolu, musím předpokládat, že by to udělal s pevně zavřenýma očima:-) ()

Epizoda 8 (2018) (S02E08)

Nemyslím si, že by mě tvůrci v závěru série ještě mohli něčím příjemně překvapit. Z toho, co si sami navařili, už zřejmě není úniku, a i kdyby bylo, neměl by únik kdo provést. Takhle se musí neohrabaný Paul Gerardi dál potácet příběhem, občas někoho přepadne, občas se někam vloupá, prostě Belgie... ()

Epizoda 9 (2018) (S02E09)

Nejdříve jsem si myslel, že by mohlo jít o celkem akční epizodu, které bych mohl zvednout hodnocení, jenže pak přišla dlouhá sledovačka (a tím myslím opravdu dlouhá), po níž jsem se dočkal velkého akčního závěru epizody, a zase to dopadlo tak, jak to dopadlo. Některé momenty byly nechutně předvídatelné, aby mě vzápětí zkušený kriminalista dokonale překvapil tím, že pro nastupující stařeckou demenci zapomněl na odstřelovače, před kterým se původně tak hbitě ukryl. To už byl fakt výsměch. ()

Epizoda 10 (2018) (S02E10)

Desátá epizoda byla vskutku "důstojným" zakončením druhé řady a vlastně i celého seriálu. Tvůrci se vykašlali na logiku, příběh (jakkoli byl mizerný) i na jakýkoli soulad s realitou a soustředili se na uspěchaný konec, aby mohli jít od toho a věnovat se nějakému novému, stejně kvalitnímu počinu. ()