UFC 169: Barao vs. Faber II

Športový
USA, 2014, 200 min

Účinkujú:

Frank Mir, Joe Rogan, Dana White

Show se uskutečnila 1. února 2014 v Prudential Center (Newark, New Jersey). Na hlavní kartě se sešlo pět zápasů.
1) Abel Trujillo vs. Jamie Varner
2) Ali Bagautinov vs. John Lineker
3) Alistair Overeem vs. Frank Mir
4) José Aldo (c) vs. Ricardo Lamas (UFC Featherweight Championship)
5) Renan Barão (c) vs. Urijah Faber (UFC Bantamweight Championship) (TheSpearCZ)

The Viper

Event s nejvyšším počtem decision zápasů. I tak to nebyl nikterak špatný event, za zmínku stojí Iaquinta z předzápasů. Z druhého shlédnutí trochu zklamání z rozhodnutí u zápasu Watson/Catone, ovšem Catoneho to zachránilo před vyhazovem a Watson určitě má kvality na to, aby v tomto roce nějakou výhru udělal. Pak přišla pecka v podání Trujilla s Varnerem a možný kandidát na comeback roku. V poslední době se s těmito flash knockouty roztrhl pytel. Bagautinov bohužel výhry až na body, ale měl proti sobě těžkého soupeře ''ukončovatele'' , ale mohli jsme vidět povedený zápas s trochou šaškovského vystoupení v poslední 10ti vteřinovce. I tak je vidět, že Bagautinov má v pár momentech vždy problémy, při přestřelkách působí neotesaně, ale myslím že v té dětské váhovce si to může trochu dovolit. Pak přišel pro mne špatný zápas a to souboj dvou mých velkých oblíbenců. Což o to, jejich vzájemný souboj jsem si přál, ale asi tak před rokem kdy ani jeden z nich nevstupoval do dalšího zápasu s vědomím, že případě prohry si budou muset zaměstnání hledat jinde. Overeem zápasil velice chytře, ale troufl si jít na zem i s největším submission masterem v historii těžké váhy UFC. Zhruba po 2 minutách šel Mir poprvé k zemi po první ochutnávce Reemových kolen. První a poslední nátlak zvládnul s trochu větší újmou, která se projevila až později. Ono takových 5-6 kolen ve vašich žebrech a játrech dá na dýchání později vědět. Overeem to jinak hrál poslední dvě kola celkem na jistotu, v druhém kole trochu pro mne infarktový moment kdy se Frankovi povedlo nasadit gilotinu, ale zhruba na 2 vteřiny a Overeem už zase přebral kontrolu. Přišlo mi, že Overeem už nechtěl nadále Franka tolik bít, protože na to, jak moc opatrně k zápasu Reem přistupoval, Mir vypadal po 3tím kole jako by ho přejel parní válec. Overeem je moje velká srdcovka a tak jsem přál více jemu, o budoucnosti Mira se dozvíme zřejmě až příští týden, snad mu to dopadne co nejlépe a já se těším na další Reemův zápas, který by snad mohl být proti Miocico, kterého by měl Alistair zničit do zaznění prvního gongu. Bohužel se oba borci ani tentokrát nevyhnuli urážkám některých ''internetových šampionů'' , ale to je už věc, nad kterou se nelze pozastavovat. Hlavní duo zápasů o tituly pérové a bantamové váhy dopadly k mému očekávání. Aldo s přehledem na body a jsem rád, že se Barao s Faberem moc nezdržoval. I když Faber patří spíše k zápasníkům mnou neoblíbených, respektuji ho v jakém časovém termínu zápas vzal a jak se postavil k předčasné stopce. Za mě určitě né nejlepší, ale rozhodně povedený event. ()

AlistairMir

Bacha v komentu zazní výsledky některých zápasů. Pro mě osobně nejčernější event. co jsem kdy zažil ale budu objektivní. Zklamáním bylo, že kromě dvou zápasů šlo vše až na body a za celej večer nebyla ani jedna submise. Startovka byla dobrá a tady pár zápasů z hlavního programu : Hlavní program odstartovali borci z lehké váhy Abel Trujilo a Jamie Varner a hned se postarali o nejlepší zápas večera. Pecky lítaly z obou stran a divák mohl tušit, že tento zápas na body nepůjde. Varner postupně získával převahu a Trujila zasypal lavinou úderů takové kadence, že to vypadalo na konec. Zázraky a srdce bojovníka ale existují a Trujilo z posledních sil vytáhl ukázkový hák co sedl přímo na bradu a Varner šel bezvládně k zemi.Parádní zápas a opravdu překvapivý konec, který ale podle reakce diváků hodně potěšil. V dalším zápase se střetly "mouchy" Bagautinov a Lineker. Zápas to byl celkem vyrovnaný a rozhodovalo se na body kdy byl šťastnějším v poměru 2-1 Bagautinov. A pak přišel zápas který já osobně nechtěl nikdy zažít. Můj TOP oblíbenec Frank Mir se střetl s dalším mojim oblíbencem Alistairem "The Reem" Overeemem. Oba borci šli do utkání s nožem na krku (poražený měl opustit UFC) a tak mě čekalo loučení s jedním z mojich idolů. Více jsem fandil Frankovi a tak zbrocený potem a pěstma křečovitě sevřenýma sem se jal sledovat zápas. Už v prvním kole jsem málem dostal infarkt po strašlivém koleni Reema, které zasáhlo Franka do hlavy a ten šel k zemi načež se na něj Reem vrhnul jako lavina a vypadalo to na konec. Frank je ale bojovník který v dobách své největší slávy proslul hlavou z železobetonu a ten večer si na svou dřívější odolnost vzpomněl. Přes strašné rány dokázal vstát a dobojovat kolo. Šlo se do druhého, Reem měl jasnou převahu, ale Frank se nevzdával a povedlo se mu dostat Reema na zem a chytil ho do gilotiny. Srdce se mi zastavilo a modlil jsem se ať jí udrží, ale Reem se osvobodil a zbytek kola jasně dominoval. Třetí kolo mi už bylo solidně špatně při pohledu na úplně domláceného Franka zalitého krví, ale ten večer Frank prostě odmítl padnout před limitem. Lví srdce ocenil i Reem, který se ukázal jako charakter a poslední minutu kdy měl Franka na zemi a zasypával ho ranami se najednou zvedl a nechal Franka ať zápas dobojuje vestoje a ani na něj netlačil. Pěkné gesto a já za něj děkuji. Reem tak vyhrál jasně na body a budoucnost Franka v UFC vypadá zle. Pak přišel titulový zápas mezi šampionem Jose Aldem a vyzyvatelem Lamasem (ne Lorenzem :D ) Aldo potvrdil pozici favorita a zápas vyhrál s přehledem na body, i když Lamas si ostudu rozhodně neudělal. A byl tu zápas večera kde se utkal Renan Barao a "věčná dvojka" Urijah Faber. Ten byl v nezávidění hodné situaci protože do zápasu šel sice po čtyřech výhrách v řadě, jenže jako náhradník a tak měl na přípravu pouhé tři týdny. Faber je fenomenální bijec a proti komukoliv jinému by mu asi i tato příprava stačila ale když nastupujete proti někomu jako je Barao, který nastupuval se šňůrou 32 výher v řadě, tak se dá čekat, že vám tři týdny stačit nebudou. A to se také potvrdilo. Barao Fabera parádně trefil a Faber šel k zemi kde ho čekala další lavina úderů. Faber se dokázal bránit a dokonce se i dostal zpátky na nohy, ale byl očividně otřesen a Barao mu nedovolil, aby se vzpamatoval. Po několika tvrdých úderech šel Faber k zemi znovu a i když se přitiskl šampionovi k noze a rukou si chránil hlavu, tak že dostával údery jen do ramene tak Herb Dean zápas ukončil. Byla to kontroverzní stopka ke které ovšem pomohla fakta, že Faber neprojevoval žádnou aktivitu (ona se projevuje blbě, když si zoufale kryjete hlavu) a Barao koukal na Herba s otázkou "mám ho řezat dál bo co" v očích. Dean tedy zápas ukončil, což se Faberovi nelíbilo, protože mimo opravdu nebyl navíc na zemi během krytí ukazoval rukou že je Okej, ale už se nedalo nic dělat. Stopka by prošla při normálním zápase, ale v souboji o titul byla prostě předčasná. Každopádně turnaj to byl opět povedený, ale k pěti hvězdám dle mého tentokrát něco chybělo. () (menej) (viac)

ConanVJ

Varner vs. Trujillo 5* (Parádní strikovej zápas, kterej je plnej Parádních úderů.zvratů a ukončenel tvrdým K.O. ............ Lineker (5) vs. Bagautinov (7) 3* Celkem průměrnej místy nezáživnel fight............. Mir (10) vs. Overeem (9) 4* Pěknej zápas, i když bych čekal větší maso o to, kdo v UFC zůstane a kdo půjde pryč. V zázrak jsem nedoufal a tak odchází další legenda tohoto sportu, co se dá dělat, když to vedení tak chtělo. Jinak je to taková smíšená podívaná kde je od všeho něco, i nějaká ta krev tu je. Vítěz si to jednoznačně zasloužil .............. (c) Aldo vs. (2) Lamas 4* Pěknej dlouhej zápas, ale zas nic co bych si zapamatoval, chtělo by to nějaký pořádný K.O. ............ (c) Barao vs. (1) Faber 5* Parádní rychlej zápas, ukončenej TKO. Mohl to rozhodčí ještě chvíli nechat, ale už je hotovo ............. Iaquinta vs. Lee 4* Pěknej svižnej zápas.......... Velkově povedený event, ale chtělo to víc zápasů jako pro mě nejlepší zápas Varnej vs. Trujillo. Od zápasu Mir vs. Overeem jsem čekal trošku víc, ale už se stalo. Doufám, že se poražený ještě někdy do UFC podívá. event za mě 85% :) PS: Souhlasím s Alistairovým parádním komentem :) ()