Goldberg & Eisenberg

Réžia:

Oren Carmi

Scenár:

Oren Carmi

Během čekání na schůzku naslepo v parku v Tel Avivu počítačový programátor Jonathan Goldberg (Yitzhak Laor) potkává záhadného muže se zálibou v obscénní poezii. Muž se jmenuje Eisenberg (Yahav Gal). Hned po jejich počátečním náhodném setkání se Eisenberg vtírá do života Goldberga. Následuje ho do kina, objeví se v jeho domě, konfrontuje ho s gangem kriminálníků, včetně člověka, který musí být jediný nacista v Tel Avivu. Situace se nakonec dostane do bodu varu, nutí Goldberga přijmout extrémní opatření. (noelcoward73)

J*A*S*M

Solidní malý film o dvou osamocených izraelských chlápcích. Jeden začne stalkovat druhého, tomu prvnímu se to nelíbí, atmosféra houstne. Vizuálně docela zajímavá věc, občas jakoby rozostřená a v oparu, zajímavé hrátky se světlem a tmou. Bohužel, v první polovině jsem filmu vymyslel (imho) docela hezký závěrečný twist, který by z něj udělal něco trochu ambicióznějšího než jednohubkovou žánrovku. A ono to nakonec v reálu skončilo úplně neobjevně :-( ()

pornogrind

Tak tohle je solidní zářez až z Izraele. Nečekejte žádný krvavý jatka ani gore hitparádu. Tenhle nízkorozpočťák je o pozvolným narůstajícím psycho nátlaku. Hlavním plusem filmu je výborně zvolená hudba, která už tak vypjatým situacím dává ještě větší grády. Dalším plusem je celkovej vizuál filmu a jak už zmiňoval uživatel J*A*S*M parádní hrátky se světlem a tmou. Celkově film působí hodně nepříjemně, ale v dobrým slova smyslu. ()