ČT Live - Sto zvířat

(koncert)
Hudobný
Česko, 2013, 52 min

Koncert legendární české kapely v paláci Akropolis. Tak jako vše originální a svébytné, je i kapela Sto zvířat těžko zařaditelná do konkrétní žánrové kategorie. Na české hudební scéně přitom působí už víc než dvacet let a do povědomí posluchačů se zapsala právě díky svému těžko popsatelnému a přitom zcela charakteristickému stylu. Ačkoli bývá často zařazována do žánru SKA, ve skutečnosti se jedná o jakési recesistické uchopení tohoto stylu s prvky rock'n'rollu, rocku a originálními, vtipně zvukomalebnými texty v energické a impulzivní interpretaci. Ústředními postavami kapely jsou od jejího počátku zakládající členové Jan Kalina a Tomáš Belko, kolem kterých se postupně proměňovala sestava spoluhráčů, vždy však vynikajících instrumentalistů. Kapela patří k nejžádanějším na české festivalové a klubové scéně.
V roce 2013 kapela vydala nové album – Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách. Repertoár z tohoto alba představuje na koncertě Nekrosongy, v jehož druhé polovině naopak hraje starší hity na přání posluchačů. (Česká televize)

hrona

Koncert perfektní to beze sporu, nad hudebním umem zvířátek netřeba pochybovat, ovšem zvukový televizní záznam - kanál. Vím, že v Akropolli to nasnímat a nazvučit asi není úplná brnkačka, ale.... ()

MM_Ramone

Sto zvířat!!! Poviem vám pravdu, že mi trvalo celé roky pokiaľ som prišiel tejto svojráznej hudobnej formácii na chuť. Išlo to pomaly, ale teraz môžem povedať, že ich mám rád. Rád si ich púšťam v aute, rád si ich vypočujem doma, občas mi spríjemňujú čas strávený v práci, takže som si s radosťou pozrel aj záznam ich koncertu, ktorý je súčasťou kolekcie "ČT Live". Odohrali ho v roku 2013 v pražskom paláci Akropolis. Je to banda pupkatých, pramálo sympatických chlapov na čele s najpupkatejším, najnesympatickejším, ale svojim spôsobom charizmatickým, Jánom Kalinom. No a tá ich speváčka (Jana Jelínková) vyzerá ako stará prepitá čúza, ale to mi už vôbec nevadí. To sú nepodstatné detaily. Hlavné je, že im to neskutočne výborne šlape. Hrajú kurevsky originálny český ska! Sto zvířat!!! **** ()