Prípad Lizzie Bordenovej

(TV film)
  • Česko Dvojnásobná vražedkyně Lizzie Bordenová (viac)

Vo Fall River v štáte Massachusetts sa jedného horúceho letného dňa roku 1892 vracia Lizzie Bordenová (Christina Ricci) domov - do domčeka, kde žije so svojím otcom Andrewom (Stephen McHattie), nevlastnou matkou Abby (Sara Botsford) a sestrou Emmou (Clea DuVall). Namiesto privítania ju však čaká desivý pohľad na brutálne zavraždených rodičov ležiacich v kaluži krvi. Po niekoľkých prvých výsluchoch sa podozrenie obracia práve proti najmladšej dcére Lizzie, ktorá sa vzápätí stáva hlavnou podozrivou. Jej právnik Andrew Jennings (Billy Campbell) ju obhajuje s tým, že len duševne chorá žena by dokázala vziať do ruky sekeru a urobiť niečo také strašné... Je to pravda? Alebo je snáď Lizzie psychicky narušená? (TV Doma)

markotter

Ani vlastně nevím, proč tenhle film natočili. Všechno je dopředu jasný jako facka, soudní líčení není nijak zvlášť napínavé a tak jenom Christina Ricci se svým nevinným kukučem zachraňuje alespoň průměrnost tohohle filmu. ()

mira.l

Teda to byla podivná taškařice, o to podivnější, že se to skoutečně stalo. Nevím, jestli bylo záměrem autorů, aby to od začátku bylo docela jednoznačné, to zpracování bylo docela podivné. Ale to bylo to skutečné vyšetřování asi taky, s mnoha trhlinami i v rámci tehdejších možností. No za snahu a kostýmy dvě*, hudba byla stejně podivná jako celý film, taková nepatřičná. ()

dogma97

Snaha o moderní zpracování dobového příběhu z 19. století filmu spíše uškodilo - hudba, klipovité opakování záběrů se sekyrou, mimické přehrávání hlavní představitelky. Tak tohle se fakt nepovedlo. Tím myslím tvoji práci, rejžo. ()

petrik11

Trochu zdĺhavá dráma, potešil ma opätovne Stephen McHattie, aj keď jeho rola bola menšia. Filmík neunudí, ale nejaká veľká diera do sveta to tiež nie je. Ku koncu som sa už tešil, že celé sa to zvrtne, ale Lizzie nakoniec svoju rolu poriadnej potvory pekne stručne potvrdila. Herecký ansámbl bol veľmi príjemný. ()

lucky.loo

V závěru už jen chybělo aby se objevil Fredy :D. Každopádně celkem v pohodě krimi podle skutečné události a Ricci se do role vážně hodila i když podle dochované fotografie si nejsem jist jestli potencionální vražedkyně byla takhle drobounká jako právě Christina. Za mě ale v celku spokojenost. Hodnocení : 76% ()

Kozlowski8

Konec 19. století - v domě jsou nalezena těla dvou starších manželů. Hlavní podezřelou se stává jejich dcera Lizzie... Film je hloupý už od samého začátku. Tím, jak je vystavěný a pojatý, se vlastně sám předem připravuje o jakékoliv tajemno, napětí z očekávání a atmosféru. O nějaké hlavní zápletce se ani nedá mluvit, jak to celé dopadne je vlastně taky téměř jasné, ale hlavně člověku lhostejné, protože s nějakým zásadním či šokujícím vyvrcholením nelze po tak unylém obsahu celého filmu ani počítat. Celé hloupé představení korunuje příšerná, velice nepříznačná a nevhodná hudba. Zbytečný film a čas u něj strávený. 25%. ()

SpicyNugget

Lizzie Borden žije s otcem, sestrou Emmou a nevlastní matkou Abby. S otcem a macechou se nemají zrovna v lásce. Je rok 1892 a Lizzie vchází do domu, kde najde otce i macechu v tratolišti krve. Podle policie se ale Lizzie chová divně a podezření na dvojnásobnou vraždu padne na ni… Skutečný příběh, vůbec jsem ho neznala, takže mě film zaujal. Zasazení do roku 1892 bylo skvělé, super kostýmy, skvělá mluva i chování. Tu dobu vystihli dobře. Celkem pěkný film, nebyla jsem zklamaná. ()

Tess92

Příjemný film a možnost se seznámit s dalším střípkem amerických dějin. Christina Ricci je výborná, ale film pro tohle téma možná není nejlepší médium. Seriál, který na film navazuje se mi líbil mnohem víc. ()