Inventura ve skříňce s líčidly

(relácia)
všetky plagáty

Největší šlágry první poloviny 20. století v netradičním pojetí operetních hvězd... Pořad je jedinou dochovanou epizodou z populárního ostravského hudebního cyklu 60. let Skříňka s líčidly. Zazní v něm celá řada těch nejhezčích operetních melodií, především z děl českých skladatelů: Josefa Stelibského (Láska brány otevírá, Bramborová placka, Tvůj bílý šátek), Járy Beneše (Já mám devět kanárů, Na tý louce zelený, Venoušku, Venoušku, Já bych chtěl mít tvé foto), Slávy Emana Nováčka (Má milá voní rezedou), Jaroslava Jankovce (Houpyty houpy hou) a dalších. (Česká televize)

NinadeL

Archivní vzpomínka na cyklus Skříňka s líčidly, ze kterého se dochoval jen tento díl. Jedná se o důležitý příklad tvorby ostravských tvůrců, kteří se stali solitéry udržující péči o operetu v ČST až do jejího neslavného konce po roce 1990. Aranžmá je sice hodně alternativní, největší hity předválečné scény si prozpěvují zaměstnanci divadla během rutinního úklidu, ale pořád je z celého pořadu cítit přirozená kontinuita žánru. Protože opereta jako taková se v regionech udržela jako stále živý fenomén i po válce, zatímco větší centra ji postupně odsunula až kamsi do archivu. ()