Lana Del Rey - Tropico

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný / Dráma
USA, 2013, 27 min

bartias

Lana Del Rey ztratila nevinnost, ale není to nutně na škodu. Dala sbohem nostalgii a od nablýskaných symbolů se přenesla k nešťastníkům, lůze a lidskému odpadu. Sice není o nic obyčejnější a skutečnější, zato je zase o něco zajímavější. Začátek jejího krátkého filmu rozděleného na tři videoklipy je patřičně bizardní, prostředek vynikající a vyšperkovaný stejným typem provokativní estetiky, jaký na přelomu tisíciletí používal Marilyn Manson. Závěr balancuje na hranici divnosti a nudy, jenže pořád je to ta Lana Del Rey. 7/10 ()

Tred2

Artovka s biblickými prvky. Téma, které nemám rád a které mě jen těžko osloví. Proložené třemi songy, které mě taky nijak neuchvatily. Holt každý v branži se může snažit být Umělec, ne každý to doopravdy dokáže. Lana Del Rey mi všeobecně nevadí, ale tohle skoro půl hodinový dílo bylo na mě opravdu moc. Pro líný kůže: http://www.youtube.com/watch?v=VwuHOQLSpEg ()

HellFire

Wow. Neblíží se Lana k dokonalosti? V tomhle videoklipu/dokumentu určitě. Nádherné obrazy provázení písněmi Lany nutící k zamyšlení. Video je rozděleno na tři části, na tři odlišné písně a tři různé témata. První klip za doprovodu Body Electric je ódou na přitažlivost, erotičnost, hřích. Druhý klip s Gods and Monsters je o životě na hraně, zlu, nezávazném životě. Konec krásně podtrhuje klip k písni Bel Air a téma znovuzrození, čistoty, potřeby milovat a něco zažít. ()

Luswani

Pro Lanu mám velkou slabost a na Tropico jsem se těšil. Jen nevím, co nám tím chtěla sdělit. Působí to jako násilně sešroubované obrazy a písně. Ty to ale samy o sobě zachraňují. Vizuálně a hudebně je to na pět hvězd, ale když to mám brát jako krátký film, tak to nějak nefunguje. Povedené pasáže se střídají s nudnými a jako celek to trošku skřípe. Ale i tak beru Lanu v současnosti jako jednu z nejvýraznějších zpěvaček. Především proto, že se zásadně odlišuje od všech těch laciných pop-štětek svíjejících se v bikinách u bazénu. Lana se sice ráda ukazuje taky, ale se svou typickou vintage noblesou. Ať už je Lana ve skutečnosti opravdová, nebo je to všechno skrz na skrz jen kalkul, moc neřeším. Na mě to zkrátka funguje :D Hodnocení filmu Tropico: 80% ()

M1911

Aneb jak by vypadala bible, kdyby ji napsali v Americe 60. let. Moje oblíbenkyně Lana Del Rey si řekla, že natočí film, ve kterém bude vystupovat John Wayne, Elvis Presley, Marilyn Monroe a Ježíš... a mně se to kupodivu líbilo! I přes težce artové prvky a trošku divný (a líný) konec. Ale určitě na tom má velkou zásluhu to, že se na plátně po většinu stopáže pohupovala Lana, jinak bych spojení americké romantiky, patriotismu a bible asi těžce rozdýchával. Co ale nemůžu pochopit je, proč do role Adama museli vybrat takovýho mongoloida, když lepší volba by byl... kdokoliv. Chápu, že i přes to, že je bílej, tak je vlastně černej, tudíž kvóty tolerance a kulturního obohacení jsou naplněny, ale mně bohatě stačil Jamal DeShawn Kennedy v National Anthem. ()

• Klip obsahuje tri piesne z albumu Paradise, a to "Body Electric", "Gods & Monsters" a "Bel Air". (dwdb)